Yeni ‘Dark Nights’ Çizgi Romanları Evrenin Çehresini Değiştirecek

‘Dark Nights Metal’ hikayesi ile Batman üzerinden DC Comics evrenini yeni bir tema ile tanıştıran Scott Snyder ve Greg Capullo, 16 Haziran’da başlayacak ‘Death Metal’ mini serisinde evrenin çehresini tamamen değiştirecek.


Geçtiğimiz sene başlayan Superman/Batman serisinde de karşımıza çıkan Batman Who Laughs karakterinin yönettiği bir gerçekliği anlatacak ‘Dark Nights: Death Metal’ serisi 7 sayıdan oluşacak.


Greg Capullo, DC Comics

Metal-Evreni Rehberi: Death Metal Guidebook


18 Ağustos’ta yayınlanacak çizgi roman, Metal-Evreni’ni detaylandıracak ve yazarlar Scott Snyder, James Tynion IV, Joshua Williamson, Becky Cloonan, Vita Ayala, Chip Zdarsky, Christopher Priest, Doug Mahnke, Dan Panosian, Eduardo Risso ve Khary Randolph‘tan hikayeler içerecek.

”Wonder Woman, Superman, Batman ve diğer kahramanlar bu yeni garip, tepetaklak olan ve karanlıkla kaplanan dünyada hayatta kalma savaşı verirken, gizli bir figür yeni dünyaya ve zalim liderlerine dair bir rehber hazırladı.” DC Comics

Yasmine Putri, DC Comics

Okuyucular Metal-Evreni’nin Coğrafik Yapısını Öğrenecek


Dark Nights: Death Metal Legends of the Dark Knights #1 sayısında ise okuyucular, ‘Batfamily’ üyelerinin alternatif kişiliklerini tanıyacak ve bu yeni evrenin coğrafik yapısını keşfedecek.


4 Ağustos’ta çıkış yapacak sayıda Scott Snyder, Tynion, Williamson, Ellis, Peter J. Tomasi, Garth Ennis, Daniel Warren Johnson, Frank Tieri, Tony S. Daniel, Jim Cheung, Joëlle Jones, Riley Rossmo ve Francesco Francavilla‘nın kaleme aldığı öyküler yer alacak.


Tony S. Daniel, DC Comics

2017 yılında başlayan ve Nisan 2018’e kadar devam eden ‘Dark Nights Metal’ hikayesinin okuma rehberine buradan ulaşabilirsiniz.


Kaynak: Newsarama, DC Comics