Yazar Tom King, Batman’e Veda Ediyor!

2016’dan bu yana Batman ile satış rekorları kıran ve Eisner dahil olmak üzere birçok ödül kazanan yazar Tom King, bu yılın sonunda yayınlanacak #85. sayı ile birlikte Batman Rebirth’e veda edecek.


King, en büyük Batman hikayesi olarak tanımladığı ‘City of Bane’ hikayesi ile birlikte Batman’e veda edecek ama yazarı bu yıl içerisinde duyuracağı yeni DC Comics projelerinde görmeye devam edeceğiz.

Batman (2016) #36 – Clay Mann

Yakın geçmişte 2020 yılının sonuna kadar Batman yazacağını ve karakterin önümüzdeki 2-3 yılını ‘daha önce gördüğünüz hiçbir şeye benzemeyecek‘ cümlesi ile tanımlayan yazarın, yaklaşık 30-40 bin bandında düşen aylık satış rakamlarının DC Comics ile ters düşmesine sebep olduğu söylense de haberde, King’in asıl ayrılma nedeni olarak şirket içerisinde sesi yüksek çıkan isimlerin, yazarın özellikle Batman #50’den sonra kaleme aldığı hikayelerden memnun olmaması gösteriliyor.


Tom King, çıkan haberlerin ardından Twitter üzerinden okuyucularına teşekkür etti: ‘Çok fazla güzel söz var, hepiniz harikasınız.”


So many kind notes. You all rock. — Tom King (@TomKingTK) May 22, 2019

Batman (2016) #50 – Jim Lee

2016’dan bu yana King, irili ufaklı onlarca ödülün yanı sıra 3 adet Eisner’ı da evine götürmeyi başardı ve Batman Rebirth, 2016’dan bu yana 5 milyondan fazla fiziksel fasikül kopyası satarak rekorları alt üst etti.

2020’de Batman & Catwoman Serisi


Tom King’in Batman geleceği, günler süren yoğun gündem sonunda kesinleşti.

Ocak 2020‘den itibaren Batman (2016) serisi 2 aylık olarak yayınlanmaya başlayacak. Hemen ardından Tom King ile çizer Clay Mann, 12 sayılık Batman/Catwoman serisine başlayacak. Detective Comics, Catwoman, Nightwing ve Batgirl serileri ise herhangi bir değişiklik olmadan devam edecek.

Batman/Catwoman #1 – Clay Mann

”DC Comics’in devamlı başarısı için çizgi roman yayıncılığımızda değişiklikler yapıyoruz. Aralık ayında sona erecek ‘City of Bane’ hikayesinden sonra en çok satan Batman karakteriyle başlıyoruz. City of Bane, inanılmaz iyi bir hikaye ve Year of the Villain serimizin ayrılmaz bir parçası. 2020’de başlayacak Tom King ile Clay Mann’in Bat/Cat serisi ise, Batman’in 2 aylık olarak yayınlanacağı aralıkta oluşacak boşluğu dolduracak.” DC Comics Editörü Bob Harras

City of Bane hikayesi, 17 Temmuz‘da yayınlanacak #75. sayı ile birlikte başlayacak ve 11 sayı sürecek.

”Batman & Catwoman, Morrison ile Quietly’in Batman ve Robin’de yaptıklarını yapmak için bir şans: Batman’in ne olduğunu ve ne olabileceğini tanımlayan, yıllarca sürecek, hırslı, ulaşılabilir, güzel ve heyecan verici yeni bir seri. Bu, Batman çizgi romanlarının her zaman neyle ilgili olduğu hakkında bir hikaye olacak. En büyük kahramanımız korkudan cesarete, acıdan umuda, travmadan sevgiye nasıl geçiş yapıyor. Bu, her zaman anlatmak istediğim bir hikayeydi ve bunu çizgi roman sektöründeki en büyük sanatçılardan bir tanesi olduğunu düşündüğüm kişiyle anlatıyorum, kardeşim Clay Mann ile.
Ama onu kariyerimin en büyük, en iddialı projelerinde çizgi roman sektöründeki en iyi ekipler ile yapacağım çizgi roman çalışmaları için bırakıyorum. Bu da çok büyük bir hediye ve keyif.” Yazar Tom King

Kaynak: Bleeding Cool, DC