Yazar Tom King: “Batman/Catwoman, Dark Knight Returns Yapmak İçin Bir Fırsat”

1 Aralık’ta başlayacak 12 sayılık Batman/Catwoman mini serisinin yazarı Tom King, sanatçı Clay Mann ile birlikte kaleme aldıkları eser hakkında Entertainment Weekly’nin sorularını yanıtladı.


EW: “Henüz Batman ve Catwoman ile işiniz bitmiş değil. Yaklaşan bir Batman/Catwoman seriniz var. Bildiğimiz kadarıyla hikayede The Phantasm’ı göreceğiz. Bu kadar ikonik bir karakteri çizgi romana dahil etmek sizi ne anlamda zorluyor?”

“Belli bir seviyede Batman ile işimin bittiğini söylemek doğru. O (Batman) bundan sonra James’in Batman’i olarak varlığını sürdürecek, benim değil. Eğer iyi bir Batman okumak istiyorsanız James Tynion ve Tony Daniel’ın Batman’ini okuyun çünkü harika. Hikayenin gittiği yer burası. Karakterler hakkında söylemem gerekenleri söyledim. Eğer 85 sayılık hikayeyi okur ve Batman/Catwoman’a hiç göz atmazsanız, yine de benim Batman versiyonuma ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, Batman/Catwoman şimdiye kadarki en iyi grafik roman olacak! Bu benim bir The Dark Knight Returns yapmam için, kendi ayakları üzerinde duran bir eser için, nesillerdir süregelen bu karakterleri tanımlamak veya yeniden tanımlamak için, bir vasiyet yazmam için bir fırsat ve tamamen özgür bir şekilde hazırladık. Çizgi roman sektöründeki en iyi çizer (Clay Mann) ile çalışıyorum. Bu yazdığım en eğlenceli şey. Bu ve Strange Adventures ile birlikte kariyerimde daha önce olduğumdan daha fazla tutkulu olduğum yeni bir döneme giriş yapıyorum. Kendime bir sürü kural koydum ve bu kuralları yıkmaya ve hatta olduğumdan daha gösterişli olmaya çalışıyorum. İyi çizgi romanlar yapmaya çalışıyorum ve Charles Schulz’ın benim için yaptığını ben de bir başkası için yapmaya çalışıyorum.” Tom King

Clay Mann

Jim Lee & Scott Williams

Kaynak: EW