Yönetmen Scott Derrickson, Doctor Strange Filminden Ayrıldı

Son aylarda Disney ile anlaşmazlık yaşadığı bilinen yönetmen Scott Derrickson, Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminden şirket ile yaşadığı ‘kreatif farklılıklar’ nedeniyle ayrıldığını duyurdu.

”Marvel ile ben kreatif farklılıklar nedeniyle Doctor Strange: Multiverse of Madness’ta yollarımızı ayırma kararı verdik. İşbirliğimiz için minnettarım ve filme yapımcı olarak dahil olacağım.”

Marvel and I have mutually agreed to part ways on Doctor Strange: In the Multiverse of Madness due to creative differences. I am thankful for our collaboration and will remain on as EP. — N O S ⋊ Ɔ I ᴚ ᴚ Ǝ ᗡ ⊥ ⊥ O Ɔ S (@scottderrickson) January 10, 2020

Geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada Kevin Feige, ‘Marvel Sinematik Evreni’nin ilk korku filmi’ olarak tanıtılan filmin tam olarak korku türünde olmayacağını söylemişti. Yönetmen Derrickson’ın bu süreç içerisinde sosyal medya üzerinden Walt Disney’i eleştirdiği de biliniyor.


Geçmişte Edgar Wright, Patty Jenkins ve Ava DuVernay gibi isimler, Disney ile yaşanılan anlaşmazlıklar sonucu yer aldıkları projelerden ayrılmışlardı.

Yönetmenlik koltuğu henüz dolmayan Doctor Strange in the Multiverse of Madness, 5 Mayıs 2021’de vizyona girecek.