Yönetmen Chris McKay’den Nightwing Açıklaması

Nightwing filminin yönetmeni Chris McKay gelecek Nightwing filmi için konuştu. Film için çok hevesli olan McKay, tam bir Dick Grayson hayranı olmuş durumda.


“Büyük bir çizgi roman hayranı olarak Nightwing filmini yapabileceğimi düşünüyorum. Tüm dünyanın bildiği fakat henüz ekranda yer bulamamış Dick Grayson’ın hikayesini yapacağım. Onlar milyonlarca Spider-Man filmi ve birçok Batman filmi yaptılar. Hatta Hulk’ı bile denediler. Tim Burton’ın filmini yaptıklarında ‘Belki bu sefer Robin’i yaparız. Belki ikinci filme saklarız onu.’ Christopher Nolan’da ise insanlar ‘Robin’i yapacaklar mı?’ diye soruyorlardı. Batman v Superman filmi için bile konuşuldu. Ben ezilenlerin hikayelerini severim. Nightwing de çizgi roman dünyasının en büyük ezileni ve onun karakteriyle büyüdüm.”

IMG-20170914-WA0011

Yönetmen McKay film için planladıklarını anlattı.


“Her zaman Robin’in aptal olduğunu düşünürler ve ‘Robin gibi olmak istemiyorum’ derler. Nightwing’i değil de Batman’i oynamak isterler. Ama Robin karakteri benim ve diğer hayranlar için, Batman’i anlamak ve onun dünyasını görmek için bir pencere gibiydi. Çizgi romanlarda onun gibi ‘gerçek zamanlı’ başka bir karakter yok. Diğer karakterler yaşlarının kaba bir versiyonunda yaşıyorlar. Aslında çok az karakter çizgi romanlarda büyür ve başka biri haline gelirler. Büyürken kendi hayatlarına ve karakterlerine sahip olurlar.”

Devamında McKay, hayranların Nightwing filmi için ne beklediğini açıkladı;


“Bu film aksiyon dolu olacak. Minimum CGI ile bir aksiyon filmi yapacağız. Duygusu yoğun olan karanlık bir aksiyon filmi olacak. Bu film Dick’in hayatına çılgın ve eğlenceli bir gezinti olacak. Nightwing karakterini kim oynarsa oynasın bu onun için adeta bir kamp deneyimi olacak. Diğer oyuncular için de bu geçerli. Çok fazla CGI yapmayacağım. Herşey gerçek olacak! Sahneleri gerçek oyuncular çekecek. Kamerada gördüğünüz herşey gerçek olacak ve inanılır bir şekilde yapılacak. Nightwing’in gücü gerçekten iyi, dövüşmek, jimnastik ve daha birçok şeyi insan olarak yapıyor. Gerçekten iyi olmalı. Tüm bu müthiş şeyleri beyaz perdede izleyeceksiniz. Gerçekten eğlenceli olacak.”