Usta Sanatçı Ricardo Delgado, Dracula'yı Yeniden Tanımlayacak

Usta yazar ve sanatçı Ricardo Delgado, Slav mitolojisinin ve gotik sanatın en popüler figürü Vlad Dracula'yı Dracula of Transylvania isimli eserinde yeniden tanımlayacak.Yönetmen Chloe Zhao'nun Dracula'sı da yaklaşırken Delgado, doğrudan Bram Stoker'ın kaleme aldığı Dracula romanını yeniden ele alacak. Vlad Dracula'yı şeytanın oğlu olarak tanıtacak grafik roman, Jonathan Harker'ı Indiana Jones tipi bir kahraman olarak öyküye dahil edecek.


❝Bu Nosferatu'nun kişileştirilmişi karanlık ve güçlü, aptalca acılar çekmeyen, başarısızlığı kabul etmeyen ve yoluna çıkan herkesi ezen, kötü niyetli bir düşman. Bu Drakula romantik değil. Tam bir korku. Her zaman olmasını istediğim gibi. Drakula gaddarlığın bir enkarnasyonu, saf bir cehennem ürünü.
Son bin yılını Şeytan'ın oğlu olarak, kılıcını etlere saplayarak ve tarihin goblenlerini (resim) yırtarak geçirdi. Krallar, Papalar ve ordular Drakula'dan korkuyor. Sen de korkmalısın.❞
- Ricardo Delgado

Eser, 25 Mart 2021 tarihine dek Kickstarter üzerinden satışa sunulacak. 25 Ağustos'ta ise sert kapak sürümü çıkış yapacak.


Kaynak: IGN