Temmuz Ayında Ne Okusak?

Kavurucu sıcakların tepemize çökeceği Temmuz ayında, yeni başlayacak seriler içinizi serinletecek.

Blade Runner 2019

Philip K. Dick’in kısa öyküsünden uyarlanarak bilim kurgu sinemasının göz bebeği haline gelen Blade Runner, son olarak 2017 yılında yetenekli yönetmen Denis Villeneuve ile karşımıza çıkmıştı. Başrollerinde Ryan Gosling ile Harrison Ford’un yer aldığı yapım çok yüksek notlar alsa da gişede aradığını bulamamış ve Warner Bros, Blade Runner markasını animasyon ve çizgi roman janrasında yaşatmaya karar vermişti.


17 Temmuz‘da başlayacak Blade Runner 2019 serisi 12 sayı sürecek ve Blade Runner 2049’un senaristi Michael Green ile Mike Johnson kaleme alacak. Çizimler ise Andres Guinaldo‘dan gelecek. Emekli Blade Runner Ash, milyonerin Replikanlar tarafından kaçırılan eşi ve çocuğu için Los Angeles’ın karanlık sokaklarına geri dönüş yapmaya karar verir.

House of X

Başarılı yazar Jonathan Hickman, 24 Temmuz‘da başlayacak House of X ile birlikte X-Men dünyasına yeni ve taze bir yön verecek. 31 Temmuz’da ise Powers of X çıkış yapacak.

Charles Xavier’ın mutant ırkı için büyük planlarını açıklayacağı hikaye ile başlayacak seriyi Pepe Larraz çizecek.

Second Coming

DC Comics’in toplanan çok sayıda imza üzerine iptal ettiği Second Coming, yazar Mark Russell‘ın uzun arayışları sonucunda Ahoy Comics bünyesinde yayınlanacak.

İsa Mesih ile süper kahraman Sun-Man’in ev arkadaşı olacağı komedi serisi 10 Temmuz‘da başlayacak. Çizimler Richard Pace‘den gelecek.

Reaver

Göçmenler için yeni bir umut olan Madaras kıtası, 200 yıldır savaşlar ile boğuşuyor. Bu acımasız savaşın sürdüğü sırada, vahşi toprakların derinliklerinde ne pahasına olursa olsun durdurulması gereken karanlık bir güç doğuyor ve buna karşı koymak için savaşa ara veren imparatorluklar, en tehlikeli altı mahkumu bir araya getirerek karanlık gücün üstüne salıyor.

Tekinsizliğin bir rüzgar gibi eseceği bu mistik seriyi Justin Jordan yazacak, Rebekah Isaacs çizecek. İlk sayı 10 Temmuz‘da.

Manor Black

Çok sevilen Harrow County ile Sixth Gun çizgi romanlarının yaratıcılarından yeni bir korku serisi geliyor. Güçlü büyücüler ailesinin yorgun lideri olan Roman Black, Manor Black dizginleri ve karanlık sanatların temsilciliği için kavga eden çocuklarını bir kenara koyarak kötü ailesini, mirasını yıkması ve iyi biri olarak karanlık güçlere karşı yerini alacağı umuduyla güçlerini hediye ettiği genç bir büyücüyü evlat edinir.

31 Temmuz‘da başlayacak korku serisini Cullen Bunn yazacak, Brian Hurtt çizecek.

Invisible Woman

Kafa dinlemek Susan Storm’un da hakkı! Tabii buna dinlenmek denirse. İlk kez kendi başlığına kavuşacak Susan, eski bir arkadaşını teröristlerin elinden kurtarmak için S.H.I.E.L.D ile birlikte çalışacak ve geçmişindeki gizemleri keşfedecek.

10 Temmuz‘da başlayacak seriyi başarılı yazar Mark Waid kaleme alacak, Mattia de Iulis çizecek.