Temmuz Ayında Ne Okusak?

Negan Lives


Image Comics’in ”çizgi romanların en büyük kötüsü geri döndü, başka söze gerek yok” cümlesi ile tanıttığı Negan Lives, ikonik The Walking Dead çizgi romanının popüler karakteri Negan’ı merkezine alacak. Seriyi usta yazar Robert Kirkman yazacak, Charlie Adlard çizecek. İlk sayı 1 Temmuz’da.


Devil’s Highway


DC ve Marvel Comics’te kaleme aldığı çizgi romanlar ile bilinen Benjamin Percy, ilk kez yaratıcı bazlı bir eserle okuyucu karşısına çıkıyor. Sanat yönetimini sanatçılar Brent Schoonover ile Nick Flardi‘nin yapacağı seri, öldürülen babasının katilini arayan genç bir kadının hikayesini anlatacak. Gerilim/dram türündeki grafik romanın ilk sayısı 1 Temmuz’da.Empyre


Marvel Comics’in aylardır yolunu döşediği hikaye başlıyor. Immortal Hulk yazarı Al Ewing ile Dan Slott‘un yazacağı Empyre, Hulking adlı liderin altında birleşen Kree ve Skrull ırklarının dünyaya saldırışını konu alacak. İlk sayısı ile 15 Temmuz’da başlayacak seriyi Valerio Schiti resmedecek.

Jim Cheung

Engineward


Dark Souls çizgi romanlarının yazarı George Mann‘in kaleme alacağı Engineward, dünyanın kulaktan kulağa yayılan bir efsane olduğu, Celestial adlı varlıkların hüküm sürdüğü toplumda yaşayan Joss’un keşfettiği eski bir güç sonrası atıldığı maceraları anlatacak. Serinin çizimlerini Joe Eisma yapacak, ilk sayı ise 15 Temmuz’da yayınlanacak.

Joe Eisma


X-Factor


Jonathan Hickman’ın X-Men dönemine yeni bir seri daha dahil oluyor. Hickman ile Leah Williams‘ın yazacağı seri Northstar, Polaris, Prodigy, Eye-Boy, Daken, ve Prestige’den oluşacak ekibin ölen mutantları diriltme ve işlenen cinayetlerini açığa çıkarma çabasını anlatacak. Seri 29 Temmuz’da başlıyor.

Ivan Shavrin