Tek Atışlık 2 Superman Hikayesi!

Superman’in şu sıralar gerek sinema gerekse çizgi roman tarafında yoğun günler geçirdiğini kabul etmek gerek. Geçtiğimiz haftalarda Marvel’dan DC Comics’e geçiş yapan Jessica Jones’un yaratıcısı Brian Michael Bendis’in Man of Steel adında bir mini seri yazacağını ve daha sonra Action Comics ile Superman serilerini devralacağını öğrenmiştik. Aynı zamanda  Nisan’dan Temmuz’a kadar ara verilecek ve Action Comics 1001. sayısı ile devam edecek. Superman serisi ise yeniden başlayacak ve her iki seri aylık yayım programına dönecek. Bunları söylemekte fayda var.

Man of Steel serisinden ilk görsel.

DU9_2MBXkAIWVga.jpg

Dün ise şaşırtıcı ve yeni dönemin başlangıcı niteliğinde bir gelişme yaşandı. 2016’dan bu yana Action Comics hikayesini devam ettiren Dan Jurgens‘ın serisi 2 Mayıs’ta çıkacak olan ve 48 sayfadan oluşacak Action Comics Special #1 ile birlikte revize edilecek. Hikayede Lex Luthor da ön planda olan isimler arasında yerini alacak. Aynı zamanda bu tek atımlık sayı Max Landis & Francis Manapul ve Mark Russell‘dan birer ek hikaye de içerecek. Michael Bendis‘in seriyi devralması ile birlikte Dan Jurgens’a veda etmemiz muhtemel görünüyor. Umarım ikili birlikte çalışır.

Action Comics Special #1

Action Comics Special #1 1.jpg

16 Mayıs’ta ise Peter Tomasi ve Patrick Gleason ikilisinden Superman Special #1 hikayesi gelecek. Aynı şekilde 48 sayfadan oluşacak bu özel sayı içerisinde yine Mark Russell’ın yazdığı bir ek hikaye daha olacak. 

SUPERMAN_SPECIAL_1_5a82430a214083.25127299.jpg