Sony ile Disney’in Spider-Man Ortaklığı Sona Erdi

Sony ile Walt Disney arasında bir süredir devam eden Spider-Man görüşmeleri, Spider-Man filmlerinden %5’lik bir pay alan Disney’in gelecek yapımlarından %50 talep etmesi -masrafın yarısını karşılamak şartıyla- ve Sony’nin anlaşmaya dokunmama teklifine red yanıtı vermesi üzerine olumsuz sonuçlandı. Peter Parker, taraflar yeniden masaya oturmaya karar verene dek Marvel Sinematik Evreni’nin sürekli bir parçası olmayacak.


Geçtiğimiz saatlerde Sony, Twitter’dan bir açıklama yaptı;

”Hayal kırıklığına uğradık fakat Disney’in Kevin Feige’nin gelecek Spider-Man filminin yapımcısı olmaması için verdiği karara saygı duyuyoruz. Bunun gelecekte değişebileceğini umuyoruz ancak, Disney’in kendisine verdiği -yeni Marvel projeleri de dahil olmak üzere- sorumlulukların, kendilerine ait olmayan bir marka üzerinde çalışmasına izin vermeyecek zamanı yaratacak olmasını da anlıyoruz. Kevin Feige harika birisi ve bize yol gösterici bir rehber olduğu için minnettarız. Keza bu yola devam edeceğiz.”

Much of today’s news about Spider-Man has mischaracterized recent discussions about Kevin Feige’s involvement in the franchise. We are disappointed, but respect Disney’s decision not to have him continue as a lead producer of our next live action Spider-Man film. (1/3) — Sony Pictures (@SonyPictures) August 21, 2019

Far From Home ile açılan yeni sayfanın devamlılığı ve Tom Holland’ın sözleşmesi gibi detaylar belirsizliğini koruyor.


Kaynak: Deadline