Sony ile Disney Anlaştı, Spidey’in Hikayesi Marvel Sinematik Evreni’nde Devam Edecek

Geçtiğimiz ay detaylarına buradan ulaşabileceğiniz gelişme ile birlikte Sony ile Disney’in Spider-Man ortaklığının finansal uyuşmazlık sonucu bozulduğunu öğrenmiştik. Birçok soru işaretini doğuran bu gelişme sonucu ise sosyal medyada günlerce kaos hakim oldu. Tüm bu karmaşanın yerini farklı beklentilere bıraktığı şu günlerde Variety, iki şirketin orta yolu bulduğunu duyurdu.


16 Temmuz 2021 olarak açıklanan, başrolünde Tom Holland‘ın yer alacağı 3. Spider-Man filmini Sony ile Walt Disney ortak çekecek ve Spidey’in hikayesi Marvel Sinematik Evreni’nde geçecek. Yeni anlaşmaya göre Spider-Man, gelecek Marvel Sinematik Evreni filmlerinden bir tanesinde yer alacak ve Disney, gişe gelirlerinden %25 pay alacak.

”Spider-Man’in hikayesinin Marvel Sinematik Evreni’nde devam edeceğini duyurmaktan dolayı mutluluk duyuyorum ve hepimiz onun üzerinde çalışmaya devam ettiğimiz için çok heyecanlıyız. Spider-Man, hikayesi dünyada her yaşa ve izleyici kitlesine hitap eden güçlü bir kahraman ve simge. O aynı zamanda, sinematik evrenler arasında geçiş yapabilecek süper güce sahip tek kahraman. Bu yüzden, Sony’nin üretmeye devam ettiği Spider-Verse’ün gelecekte ne gibi sürprizler yapacağını bilemezsiniz.” Kevin Feige