Son 1 Ay İçerisinde 5 Çizgi Roman Dizisi İptal Edildi!

Mayıs ve Haziran ayları çizgi roman dizilerinin geleceği adına pek güzel geçmedi. Disney Plus’ın ardı ardına duyurduğu Marvel yapımları ile DC Universe tarafından uyarlanan Swamp Thing ve Doom Patrol’ün kaliteli eserler oluşu sevindirse de yıl içerisinde Daredevil, The Punisher, Legion, Jessica Jones ve Swamp Thing’in erken vedası birçok insanı üzdü.

Happy

New York Times’ın en çok satanlar listesine giren Happy, yazar Grant Morrison ile çizer Darick Robertson tarafından üretilen bir drama, komedi çizgi romanı. Syfy’ın aynı isimle uyarladığı ve ilk 2 sezonu geride bırakan dizi, başarısız pazarlama hamleleri sonucunda istenilen reyting rakamlarına ulaşamadı ve kanal geçtiğimiz hafta yapımın fişini çekti.

Happy

Başrollerinde Christopher Meloni ile Ritchie Coster’ın yer aldığı dizinin ilk sezonunu Netflix’te bulabilirsiniz.

The Tick

Amazon tarafından uyarlanan ve 2 sezonun ardından iptal edilen The Tick, Ben Edlund’ın 1986 yılında kaleme aldığı bir parodi çizgi roman serisi.

The Tick

İptalin ardından diziye yeni bir yuva arayan çizgi roman ve dizinin yaratıcısı Ben Edlund, arayışının hayal kırıklığı ile sonuçlandığını söyledi.

”Çok fazla kapıyı çaldıktan sonra, mevcut piyasada The Tick serisi için yeni bir ev bulamadık. Maalesef muhteşem desteğinizi iyi bir haberle ödüllendiremedik. Gösteriden, oyuncu kadrosundan ve yazarlardan gurur duyuyorum ve hayranlar sayesinde sımsıcak hissediyorum. Bu öyküyü, bu oyuncu kadrosuyla devam ettirmek için başka fırsatlar arayacağız ama ne yazık ki ama şu anki seri sona erdi.” Ben Edlund

Deadly Class

Syfy’ın uyarladığı bir diğer eser olan Deadly Class, Rick Remender’ın kaleme aldığı ve Image Comics tarafından basılan komedi, aksiyon çizgi romanı.

Deadly Class

Yapımcılığını Marvel Sinematik Evreni’nden tanıdığımız Russo kardeşlerin üstlendiği yapımın kadrosunda Benedict Wong, Benjamin Wadswort ve Lana Condor gibi isimler yer alıyor. Dizinin yayın haklarını herhangi bir kuruma satmayan Sony TV, diziyi kendi platformunda sunacak. İptal için ise herhangi bir gerekçe gösterilmedi.


Swamp Thing

2017 yılında aramızdan ayrılan yazar/çizer Len Wein tarafından yaratılan Swamp Thing, tam usta ismin vizyonuna layık bir şekilde uyarlanmışken, Warner Bros içerisindeki yapımcılar dizinin maliyetini, oyuncular ve senaristler ile yaşanan fikir ayrılıklarını bahane ederek ilk bölümün ardından yapımı iptal ettirdi.

Swamp Thing

Geçtiğimiz hafta Time Warner’a bağlı iki kuruluş, HBO ile CW’nun dizinin yayın hakları için yarış içerisinde olduğu yazılsa da dizinin geleceği için herhangi bir olumlu gelişme henüz yaşanmadı.

Lucifer

Usta yazar Neil Gaiman’ın kaleminden çıkan Lucifer çizgi romanından uyarlanan yapım, geçtiğimiz sene FOX tarafından iptal edilse de Netflix, hayranların yoğun isteğine cevap vererek dizinin yayın haklarını satın almıştı.

Lucifer

10 bölümlük 4. sezonu geçtiğimiz ay yayınlanan ve yoğun bir ilgiyle karşılanan dizi, 2020’de yayınlanacak 5. sezonuyla final yapacak.


Önümüzdeki dönemde başta Watchmen, Disney Plus yapımı Marvel dizileri, Stargirl ve Y: Last Man olmak üzere birçok çizgi roman dizisi izleyicisiyle buluşacak.