Scarlett Johansson, Black Widow İçin: ❝Bir Et Parçası Gibi Davranıldı❞

7 Temmuz 2021'de vizyona girecek Black Widow filmi ile karşımıza çıkacak usta aktör Scarlett Johansson, Hello Beautiful isimli basın kuruluşu ile yaptığı set söyleşisinde, 2010 yapımı Iron Man 2 ve ilk Marvel Sinematik Evreni filmlerinde kendisine ve Natasha Romanoff karakterine karşı olan seksist tavrı eleştirdi.


❝10 yıl geçti, çeşitli şeyler yaşandı ve kendimle ilgili çok daha farklı, daha gelişmiş bir anlayışa sahibim… bir kadın olarak hayatımda farklı bir konumdayım.
Bütün bunlar, karakterin (Black Widow) aşırı cinselleştirmeden uzaklaştırılmasıyla bağlantılı. Iron Man 2'ye bakıyorsunuz, çok eğlenceli ve içerisinde birçok güzel sahne varken, karakter aşırı cinselleştirilmiş. Anlıyor musunuz? Sahip olunan bir obje, bir şeyin parçasıymış ya da sadece bir şeymiş -bir kalça parçası gibi- gibi davranıldı. Bir noktada Tony Stark dahi 'biraz istiyorum' diyerek ondan böyle bahsediyor. Ve bir noktada ona et parçası diyor ve belki bu o zaman bir iltifat gibi gelmiştir. Ne demek istediğimi anlıyor musunuz? Çünkü düşüncem farklıydı. Belki ben bile değerimi bu tür yorumlara göre ölçebilirdim. Ya da birçok genç kadın gibi, kendine gelir ve değerini anlarsın. Bu artık değişiyor. Şu an insanlar, genç kızlar çok daha pozitif mesajlar alıyor. Bu değişimin bir parçası olmak ve diğer taraftan çıkıp o eski hikayenin de bir parçası olmak, aynı zamanda ilerlemek inanılmaz.❞

Kaynak: Hollywood Reporter