Robert Downey Jr: ”Utandırıcı Olmaya Başlamadan Önce Kostümü Bir Kenara Koyacağım”

Şüphesiz ki Robert Downey Jr, MCU’nun en önemli 2-3 isminden birisi. Downey, 2018’de vizyona girecek olan Avengers: Infinity War ile birlikte sekizinci kez Tony Stark olacak. Spider-Man: Homecoming ile 7. kez karşımıza çıkacak olan Robert Downey bugüne kadar arkasında pek çok güzel an ve unutulmaz replikler bıraktı. Onu seviyoruz ancak yorulduğu da bir gerçek. Oyuncu da yavaş yavaş Tony Stark’a veda etmeye hazırlanıyor gibi.

rdjr

Robert Downey Jr. ise katıldığı Spider-Man: Homecoming galasından sonra açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar;


“Bu döngüsel bir şey. İlk Avengers filmi dünya ile tanıştığında şöyle diyebilirdim: ‘Bundan daha iyi olamaz. Herkes dursun!’ ama benim hayran olduğum 2 isim çıka geldi (Avengers: Infinity War yönetmenleri Anthony ve Joe Russo). Onlar başta olmak üzere herkes Iron Man rolünün bana çok iyi uyan bir eldiven gibi olduğunu söyledi. Her seferinde baştan başlamam gerekiyor ama oldukça sağlam bir temelle başlıyorum.”

Robert Downey Jr. yaklaşan Spider-Man: Homecoming filmi içinse “Sanki ilk Iron Man filminin yazar odasına geri dönmüştüm. Bunun içinde gerçek anlamda ‘Homecoming’ vardı. Benden bir yere uyum sağlamam istenmedi. Tam anlamıyla Iron Man olarak geri dönmem istendi! Ama utandırıcı olmaya başlamadan önce kıyafetimi çıkartıp bir kenara koyacağım.” açıklamasında bulundu.


Robert Downey Jr daha öncesinde de Iron Man zırhını bırakacağını fısıldamıştı ancak bu kadarı hiç olmadı. Şimdiyse daha fazla yorulduğunun sinyallerini veriyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Avengers Infinity War’dan sonra zırhı bırakır mı?