Okuma Listenizde Sıcacık Bir Yeri Hak Eden 6 Marvel Mini Serisi!

Son yıllarda uzun soluklu seriler ile istikrarsız bir tablo çizen Marvel Comics, yaratıcı ekibin vizyonunu özgürce yansıtabildiği mini seriler tarafında başarılı bir çizgide ilerliyor. Listede Vision, Man Without Fear, Spider-Man: Life Story ve World of Wakanda gibi halihazırda çok ilgi görmüş eserler yerine daha çok sevgiyi hak eden eserler yer buldu.


She-Hulk (2014)


Charles Soule‘un kaleme aldığı She-Hulk, Jennifer Walters’ın iç dünyasını irdelemenin yanı sıra karakteri kabuk değiştiren modern Marvel evreninde güçlü bir konuma yerleştiriyor. 12 sayıdan oluşan serinin sanat yönetimini usta sanatçı Javier Pulido yapıyor.


Kevin Wada

Killmonger (2018)

Black Panther filminde aktör Michael B. Jordan’ın performansı ve motivasyonu ile dikkat çeken Killmonger, bu 5 sayıdan oluşan mini seride köken hikayesine kavuşuyor. Detective Comics yazarı Bryan Hill‘ın kaleme aldığı, yetenekli sanatçı Juan Ferreyra‘nın çizdiği hikaye N’Jadaka’nın Wakanda’nın efsanesi Black Panther’a olan intikam arayışını konu ediniyor. Ek olarak seriye Bullseye, Wilson Fisk ve Black Widow gibi karakterler de konuk oluyor.

Çizer Juan Ferreyra ile yaptığımız röportaja buradan ulaşabilirsiniz.

Jessica Jones (2016)


18 sayıdan oluşan solo serisi ile uzun bir aradan sonra Marvel evrenine geri dönüş yapan Jessica Jones, yaratıcısı Michael Bendis‘in elinde dramatik bir yolculuğa çıkıyor. Çizer Michael Gaydos‘un sanat yönetiminin hikaye anlatımını sarıp sarmaladığı eserde Jessica, kendi iç dünyası dışında önemli yan karakterlerin dertleriyle de haşır neşir oluyor.Scarlet Witch (2015)

Eisner ödüllü yazar Brad Anderson‘ın kaleme aldığı, 15 sayıdan oluşan mini seride Wanda Maximoff, dünyanın dört bir yanını dolaşarak ‘witchcraft’ı parçalayan ve büyülü suçları işleyen kişinin peşine düşüyor, hasarı onarmaya çalışıyor ve bu sırada gerçek arkadaşlarının kimler olduğunu fark etmeye başlıyor. Eserin çizimleri sevilen sanatçı Vanesa R. Del Rey‘e ait.


Spider-Woman (2009)

Eisner ödüllü ekip Brian Michael Bendis ile Alex Maleev‘in yazıp çizdiği Spider-Woman, Secret Invasion ile New Avengers sonrası Jessica Drew’un Madripoor adasında Sword, Hydra, Skrull’lar ve birçok tehditin peşine intikam dolu bir şekilde düşüşüne odaklanıyor. Mini seri 7 sayıdan oluşuyor.


Mr. & Mrs. X (2018)

Başarılı yazar Kelly Thompson, çizgi roman dünyasının en sevilen çiftlerinden olan Rogue ile Gambit’e 12 sayılık, durmak bilmeyen bir romantik komedi öyküsü hediye ediyor. Yazarın bu yaratıcı zekası sanatçı Oscar Bazaldua‘nın yetenekli elleriyle birleşince de ortaya okuması çok keyifli bir macera çıkıyor.