Ocak Ayında Ne Okusak?

Ocak ayı, Marvel Comics için çok hareketli geçecek olsa da diğer yayınevleri 2020 yılına sakin bir başlangıç yapacak.


Thor


Geçtiğimiz günlerde tamamlanan King Thor mini serisi ile birlikte 7 senelik Jason Aaron dönemi sona erdi. Venom yazarı Donny Cates ile sanatçı Nic Klein‘in vizyonuyla şekillenecek dönemde Thor, War of the Realms sonrası barış gelen 10 aleme çıkagelen Black Winter tehdidine karşı duracak. İlk sayı 1 Ocak’ta.

Hawkeye: Freefall


Geride bıraktığımız sene içerisinde Uncanny X-Men’i kaleme alarak dikkatleri üzerine çeken Matthew Rosenberg‘in yazacağı Hawkeye: Freefall serisi, New York’ta Ronin ile The Hood arasındaki çatışmanın ortasında kalan Clint Barton’ı anlatacak. Çok sevilen karakterlerin de konuk olacağı seriyi okçulara yabancı olmayan sanatçı Otto Schmidt çizecek. İlk sayı 1 Ocak’ta.


The Clock


Üç hafta içerisinde eşi ve çocuğu da dahil olmak üzere milyonlarca insanın öleceği bir agresif kanser virüsünün baş gösterdiğini fark eden bilim insanı, zamanla yarışarak çözümü bulmaya ve sesini duyurmaya çalışır. Çizgi romanı Matt Hawkins kaleme alacak, Colleen Doran çizecek. İlk sayı 8 Ocak’ta.

Colleen Doran

Air War Stories


60’lı yılların korku ve savaş hikayelerinin anlatıldığı antoloji dergilerine durulan bir selam niteliğinde olan Air War Stories, okuyucusunu her sayısında modern zamanların en tarihi anlarına götürecek. 1999 yılında hayatını kaybeden yazar Paul S. Newman ile 2017’de aramızdan ayrılan usta sanatçı Sam Glanzman’in kaleme aldığı sayfalardan oluşturulan çizgi roman, 8 Ocak’ta yayınlanacak.

Sam Glanzman

Iron Man 2020


1984’te yayınlanan Machine Man 2020 serisinin 2. sayısında karşımıza çıkan Arno Stark, ‘2020’nin Iron Man’i’ olarak tanıtılmıştı. O gün geldi çattı ve yazar Dan Slott, tepkilere rağmen zırhı Tony Stark’tan alarak Arno’ya verdi. 15 Ocak’ta başlayacak seride ise Arno, robot haklarını savunma amacıyla başlayan robot isyanını bastırmaya çalışacak. Iron Man mitosunda yeni bir dönemi başlatacak seriyi Dan Slott & Christos Gage ikilisi yazacak, Pete Woods çizecek.

Pete Woods