Neşenizi Yerine Getirecek 5 Mizah Çizgi Romanı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle çok daha zor günler geçiren sizlerin neşesini yerine getirecek 5 mizah çizgi romanı derledik. İyi okumalar!


Second Coming


DC Comics’in gelen tepkiler sonrası haklarını Ahoy Comics’e devrettiği Second Coming, İsa Mesih ile süper kahraman Sun-Man’in ev arkadaşlığını ve maceralarını konu alıyor. Sert mizahının altında nokta atışı eleştiriler de barındıran çizgi romanı Mark Russell kaleme alıyor, Richard Pace ise çiziyor.


MAD Magazine


DC Comics’in 1950’lerin aynı isimli antoloji mizah dergisi saygı duruşu niteliğinde yayınladığı çizgi roman, günümüzün sosyo ekonomik yapısından tutun, tüketimin odak noktası olan popüler kültürü ve elbette amerikan siyasetini eleştirel bir dille mizah konusu yapıyor.

Get Naked

Yazar Steven T. Seagle ile 19 yetenekli sanatçının kaleme aldığı Get Naked, dünya üzerindeki farklı toplumların çıplaklığa ve insan formuna olan bakış açısını, buna karşı oluşan tabuları, şekillenen insan ilişkilerini 19 kısa hikayede irdeliyor. Her hikayede farklı bir ton ile okuyucuyu karşılayan çizgi roman, bir an bile ince mizahını anlatımından koparmıyor.


Hark! A Vagrant

Okuyucusunu zamanda hızlı bir yolculuğa çıkaran sanatçı Kate Beaton, tarihte yer etmiş liderlerin, yazarların, figürlerin karşısına oturuyor ve onları bu kadar önemli yapan, kimliklerini oluşturan fikirlere, dokunulmaz karizmalarına dil uzatmaktan çekinmiyor. Bazen yüceltiyor, bazen eleştiriyor, bazen ise rezil ediyor, bozuyor, düzeltiyor, siliyor. Bunları yaparken de zekasını kaleme aldığı her baloncukta keskin bir şekilde hissettiriyor.


Batman / Elmer Fudd


Eisner ödüllü yazar Tom King, Gotham’ın karanlık sokaklarında ikonik Elmer Fudd ile Batman’i duygusal, noir hikayede bir araya getiriyor. Looney Tunes karakterlerini özgün bir damardan, kara mizah yoluyla okuyucunun karşısına çıkaran eserin çizimlerini usta sanatçı Lee Weeks yapıyor.