Mayıs Ayında Ne Okusak?

Bu aydan itibaren her ay başlayacak, konuları ile ilgimizi çeken ve genellikle mini serilerden oluşacak çizgi romanları derleyeceğiz. Herkese iyi okumalar!

THANOS

Şu sıralar Marvel Sinematik Evreni ile birlikte tekrar popüler hale gelen Thanos, 4 sayılık bir mini seride okuyucuların karşısına çıkacak.


Gamora ile Thanos’un dramatik biten sonundan çok öncesine odaklanacak seri, 24 Nisan‘da başlayacak ve haftalık olarak yayınlanacak. Yazar Tini Howard, çizer iseAriel Olivetti.

EXCELLENCE

Sihrin hakim olduğu bir dünyaya doğan Spencer Dales, ‘kara’ büyücüler ve onların görünmez efendileri tarafından yönetilen Aegis adında bir topluluğa ait babasını kurtarmak ve onun ayak izinden giderek barışı getirmek zorunda kalır.


Image Comics etiketi ile basılacak seri 3 sayıdan oluşacak ve 8 Mayıs‘ta başlayacak. Mini serinin yazarlığını Robin ve Voltron serilerinden tanıdığımız Brandon Thomas, çizerliğini ise usta çizer Khary Randolph yapacak.

GHOST TREE

Mutsuz bir hayattan kaçınmak için bir sığınak arayan Brandt, Japonya’daki atalarının evine dedesi de dahil olmak üzere lanetli bir ağacın ve onun çevresindeki kayıp ruhları bulmak için geri döner. Brandt, geçmişin bazı yaralarını iyileştirmeye çalışacak.


IDW etiketi ile basılacak seri 3 sayıdan oluşacak ve 24 Nisan‘da başlayacak. Mini seriyi yazar Bobby Curnow kaleme alacak, Simon Gane ise çizimleri ile hikayeye hayat verecek.

DICK TRACY: FOREVER

Birçok karaktere ve filme ilham olmuş Dick Tracy markası geri dönüyor! Dick Tracy’nin adaleti sağlamak ve kanunları korumak için mücadele edeceği seri, 4 sayıdan oluşacak ve 24 Nisan‘da başlayacak.


IDW etiketi ile basılacak çizgi romanın başında Eisner ödüllü isimler Michael Avon Oeming ile Kyle Baker olacak.

BATMAN: LAST KNIGHT ON EARTH

Arkham Asylum’da gözlerini açan genç Batman, yanı başında duran fenerin içerisindeki Joker kafası ile birlikte hangi yılda ve dünyanın nasıl bir durumda olduğundan habersiz bir şekilde zorlu bir maceraya atılacak.


3 sayıdan oluşacak ve DC Black Label etiketi ile basılacak serinin yazarlığını Scott Snyder, çizerliğini Jonathan Glapion & Greg Capullo ikilisi yapacak. İlk sayı 29 Mayıs’ta. Sayılar aylık olarak yayınlanacak.

ROAD OF BONES

1953 yılında soğuk cehennem Siberya’nın Kolyma bölgesinden kaçmaya çalışan Roman Morozov ve arkadaşları, doğanın acımasız ellerinden kurtulmaya çalışacak.


3 sayıdan oluşacak korku ve hayatta kalma temalı mini seriyi Gutter Magic ile tanınan Rich Douek yazacak, Alex Cormack çizecek. İlk sayı 22 Mayıs’ta. Çizgi roman IDW etiketi ile basılacak.