Mayıs Ayında Ne Okusak?

Dünya genelinde Covid-19 kaynaklı vaka sayısının aşağı doğru eğilim göstermesi ile birlikte, salgın nedeniyle zor zamanlar geçiren çizgi roman sektörü 20 Mayıs’tan itibaren normal işleyişine geri dönmeye başladı.


2020 Ironheart


Iron Man 2020 çizgi romanı ile birlikte zırhı teslim alan Arno Stark’ın yapay zeka devrimi sonrası Riri Williams, yapay zeka arkadaşı Natalie ile karşı karşıya gelecek. 20 Mayıs’ta başlayan seriyi Vita Ayala ve Danny Lore kaleme alıyor, David Messina çiziyor.

Disaster Inc

2011 yılında gerçekleşen Japonya tarihinin en büyük depremi sonrası, doğal afetten etkilenen Fukushima Nükleer Santrali’nin kalıntıları antik Japonya’nın savaşçı sınıfının ve hayaletlerinin reenkarne olmasına neden olur. 20 Mayıs’ta başlayan çizgi roman serisini Joe Harris yazıyor, Sebastián Piriz şekillendiriyor.Vlad Dracul

Matteo Strukul‘ın kaleme aldığı Vlad Dracul, Osmanlı İmparatorluğu ile olan çekişmesi günümüze kadar gizemli bir şekilde uzanan ve başta Dracula olmak üzere gotik edebiyata ilham veren II. Vlad’ın çarpıcı hikayesini anlatacak. 20 Mayıs’ta başlayan serinin çizimleri Andrea Mutti‘den geliyor.
Star Wars: Doctor Aphra

Hoth savaşında alınan yenilgi sonrası toparlanmaya çalışan Rebel Alliance’ın içerisinden bir araya getirdiği ekip ile birlilte Vaale Yüzüğü adlı ganimeti bulmaya çalışacak Doctor Aphra’nı maceralarını konu edinecek çizgi roman, 27 Mayıs’ta başlayacak. Çizgi romanı yazar Alyssa Wong ile sanatçı Marika Cresta kaleme alacak.


Holler

Sanatçı Jeremy Massie‘in yazıp çizdiği Holler, 90’ların başlarında Virginia’da yaşayan 4 müzik tutkulusu arkadaşın iç açıcı öyküsünü anlatıyor. 27 Mayıs’ta yayınlanması planlanan eser, rock müziğin birçok tarzını ziyaret edecek.