Marvel Sinematik Evreni’nin Faz 4 Takvimi!

Geçtiğimiz gece gerçekleşen Hall H panelinde Kevin Feige, Marvel Sinematik Evreni’nin 2021 yılına kadar olan yeni rotasını duyurdu. 10 yapımın açıklandığı etkinlikte yeni detaylar verildi ve birçok sürpriz isim Marvel bünyesine dahil oldu.

Black Widow (1 Mayıs, 2020)

Scarlett Johansson, Rachel Weisz, David Harbour, Florence Pugh, ve O-T Fagbenle‘in yer aldığı yapım, 1 Mayıs 2020’de vizyona girecek ve Captain America: Civil War ile Avengers: Infinity War arasındaki zaman diliminde geçecek. Florence Pugh, çizgi romanlarda Black Widow ünvanını devralan Yelena Belova karakterine, David Harbour ise Red Guardian‘a hayat verecek. Filmin yönetmenlik koltuğunda Cate Shortland oturuyor.

”Natasha’yı tamamen fark edilmiş bir kadın olarak oynuyorum ve hayranların, birçok yönüyle onun kusurlu taraflarını göreceği için heyecanlıyım. Onun kusurlu tarafı olarak algıladığı şeyi ve listemdeki kırmızıları silmeyi istiyorum.” Scarlett Johansson

Black Widow

The Eternals (6 Kasım, 2020)

Kadrosunda Angelina Jolie (Thena), Salma Hayek, Richard Madden (Ikaris), Brian Tyree Henry (Phastos), Kumail Nanjiani (Kingo), Lauren Ridloff (Makkari) ve Don Lee‘yi (Gilgamesh) bulunduran The Eternals, Marvel evreninin köklerine inecek. Jack Kirby’nin eserlerinden uyarlanacak olan filmin yönetmenliğini Chloe Zhao üstleniyor.

”Bu film, filmlerde hiç temsil edilmediğini hissedenlerin, süper kahramanlarda temsil edilmesini sağlayacak. Farklı ailemi seviyorum.” Salma Hayek

The Eternals

Falcon & Winter Soldier (Sonbahar, 2020)

2019’un son aylarında çekimleri başlayacak yüksek bütçeli dizi, 6 bölümden oluşacak ve 2020’nin sonbaharında yayınlanacak. Anthony Mackie‘nin canlandırdığı Sam Wilson’ı Captain America olarak göreceğimiz dizide Sebastian Stan (Bucky Barnes) ve Civil War filminin kilit ismi Daniel Brühl (Baron Zemo) ikonik maskesiyle boy gösterecek.

Falcon & Winter Soldier

Shang Chi & Legend of the Ten Rings (12 Şubat, 2021)

Gerçek Mandarin’in ortaya çıkacağı filmin başrollerini Tony Leung, Simu Liu ve Awkwafina paylaşacak, yönetmenlik koltuğunda ise Destin Daniel Cretton oturacak. Film 12 Şubat 2021‘de.

Shang Chi & Legend of the Ten Rings

WandaVision (İlkbahar, 2021)

Avengers: Endgame sonrasında geçecek olan dizinin başrolünde Elizabeth Olsen ile Paul Bettany yer alacak ve Captain Marvel filminde çocukluk halini gördüğümüz Monica Rambeau karakteri, dizide gözükecek. Aynı zamanda dizinin hikayesi Doctor Strange devam filmine doğrudan bağlanacak.

”Sonunda Wanda Maximoff’u Scarlet Witch olarak anlayabileceğiz.” Elizabeth Olsen

WandaVision

Doctor Strange in the Multiverse of Madness (7 Mayıs, 2021)

Benedict Cumberbatch ve Elizabeth Olsen‘li Doctor Strange in the Multiverse of Madness, gerilim türündeki ilk Marvel Sinematik Evreni filmi ünvanını alacak ve hikayenin ana kötüsü Nightmare olacak. Filmi Scott Derrickson yönetecek.

”Beklenmedik şeylerle karşı karşıya kalacak. Kendisine neyin geldiğini bilmeyen bir seyirci konumunda olacak.” Benedict Cumberbatch

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Loki (İlkbahar, 2021)

2021’nin ilkbahar aylarına yayınlanacak dizide Avengers: Endgame’de ekibin elinden kaçmayı başaran Loki’nin farklı dönemlerde yaşadığı maceralar anlatılacak. Tom Hiddleston‘ın yeniden hayat vereceği karakterin Thor: Ragnarok versiyonu yerine, ilk Avengers filminde izlediğimiz hali karşımızda olacak.

Loki

What If? (Yaz, 2021)

Aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanan What If?, animasyon dizisi olarak Disney Plus’ta yayınlanacak ve Marvel Sinematik Evreni’nin alternatif hikayelerine odaklanacak. Son olarak Westworld’de karşımıza çıkan Jeffrey Wright, The Watcher karakteriyle dizinin anlatıcısı olacak. Seslendirme kadrosunda yer alan diğer isimler ise şöyle;

Michael B. Jordan, Chadwick Boseman, Sebastian Stan, Josh Brolin, Mark Ruffalo, Tom Hiddleston, Jeremy Renner, Samuel L. Jackson, Chris Hemsworth, Hayley Atwell, Karen Gillan, Paul Rudd, Michael Douglas, Neal McDonough, Dominic Cooper, Sean Gunn, Natalie Portman, Taika Waititi, Toby Jones, Djimon Hounsou, Jeff Goldblum ve Michael Rooker.

What If?

Thor: Love & Thunder (5 Kasım, 2021)

Natalie Portman‘ın Jane Foster olarak döneceği ve Mjolnir’i kaldıracağı Thor: Love & Thunder‘ın yönetmenliğini Taika Waititi yapacak. Aynı zamanda Tessa Thompson‘ın hayat verdiği Valkyrie karakteri de Asgard’ın yeni ‘kralı’ olarak filmde yer alacak.

Thor: Love & Thunder

Hawkeye (Sonbahar, 2021)

Matt Fraction’ın Hawkeye döneminden esinlenecek dizide, Clint Barton’ın Kate Bishop’ı eğittiği süreci ve ikilinin atıldığı maceraları izleyeceğiz. Başrolde Jeremy Renner yer alacak, dizinin yönetmen ve tam oyuncu kadrosu ise henüz açıklanmadı.

Hawkeye

Blade & Fantastic Four

Panelin sonunda herkesi sahneye davet eden ve mikrofonu eline alan Kevin Feige, Oscar ödüllü Mahershala Ali‘nin Blade rölüyle Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olduğunu ve Black Panther, Captain Marvel ve Guardians of the Galaxy devam filmlerinin yanı sıra Fantastic Four’un da geliştirildiğini, mutantlar hakkında konuşmak için ise zamanlarının kalmadığını söyledi. Ek olarak Feige, faz 4 içerisinde bir Avengers filminin yer almayacağını da belirtti.

Blade

Kaynak: Collider, Variety, Nerdist