Marvel, Jonathan Hickman ile Birlikte X-Men Dünyasını Yeniden Şekillendirecek

Temmuz ayında başlayacak House of X ve Powers of X başlıkları ile birlikte başarılı yazar Jonathan Hickman, son yıllarda istikrarsız bir tablo çizen X-Men dünyasını yeniden şekillendirecek.

”Yeni bir numaralandırma yapmak yeterli değil. Eğer yapmaya çalıştığımız şeye karşı ciddi olsaydık, piyasada bir X-Men dergisinin ne olduğu konusunda karışık bir mesaj almazdık. Bu sebeple, tüm X-Men başlıklarını iptal etmeyi savundum. Neden işe yarayacak, neden iyi bir fikirdi ve en önemlisi, neden X-Men’leri Marvel içerisinde haklı olarak öne çıkan konumlarına döndürmek için bunu yapmamız gerekti?”
”Önümüzdeki birkaç yıl boyunca yapacağımız şeyin bu olduğu fikrini satmamız gerekiyordu. Bu nedenle, Temmuz ayı sonundan Eylül ayına kadar X-Men serilerini okumak istiyorsanız, House of X ile Powers of X güncel yeni X serileri olacak ve sonrasında gelecek her şey bunlara dayanacak. Hayranlara, mağazalara ve en önemlisi, gelecekte bu kitaplara yardımcı olacak yaratıcı ekiplere karşı açık olmak istedik. Bu, X-Men için yeni bir dönem. Bence sağlam bir plan.”
Yazar Jonathan Hickman

Açıklamasının devamında Jonathan Hickman, Marvel’in X-Men başlıklarını yeniden başlatmayı planladığını, geleneksel serilerin ve bu iki ana başlığın yanına büyük isimlerin ekleneceğini söyledi. Yazar, daha fazla detayın 18-21 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek San Diego Comic-Con’da duyurulacağını da ekledi.

”12 hafta sürecek House of X ile Powers of X’in bitimiyle birlikte yeni bir X-Men evrenini başlatacağız. Bazıları geleneksel olacak, bazıları ise bu hikayelerden çıkacak fikirleri sürdürecek. Bazıları tamamen yeni içeriklerden oluşacak. Şu anda, 1. dalga seriler üzerinde çalışıyoruz ve planımız San Diego Comic-Con’dan önce editöryal ekipleri, başlıkları ve daha fazlasını sunmak. Ek olarak, 2020’de piyasaya sürülecek 2. dalga serilerimizin planlarını yaptık ve onlar için yeni isimler bulmaya hazırlanıyoruz. Bu oldukça heyecan verici ve bu tür uzun vadeli planlamalar, önümüzdeki birkaç yıl boyunca hangi yöne doğru yöneldiğimizi bilmenin yararlarından sadece bir tanesi.” Yazar Jonathan Hickman

24 Temmuz’da House of X #1, 31 Temmuz’da ise Powers of X #1 yayınlanacak ve Jonathan Hickman’ın liderliğinde yeni X-Men dönemi başlayacak.


Kaynak: Newsarama, Hollywood Reporter