Marvel Etiketi Altında İlk Alien Çizgi Romanı Geliyor

2018 yılında Walt Disney'in 21st Century FOX'u satın almasıyla birlikte yayın haklarını elde ettiği markalardan olan Alien, Disney'in bir diğer şirketi Marvel Comics altındaki ilk serisine kavuşuyor.


Son olarak DC Comics'in ilgi gören eseri The Last God'ı kaleme alan Phillip Kennedy Johnson ile Marvel's Star Wars serisinin çizeri Salvador Larroca'nın hazırlayacağı Alien, yeni ve klasik karakterlerin dahil olacağı, Alien mitolojisini 'cesur' şekilde ele alan bir seri olacak.


''Bir okuyucu ve hayran olarak, franchise'ın (Alien) Marvel'a geleceğini duyduğum zaman herkes gibi heyecanlıydım ve bana ilk seriyi yazmamı teklif ettiklerinde ağzım açık kalmıştı. Hayatım boyunca bundan habersiz bunun için hazırlandım. Gençliğimde Ridley Scott'ın Alien'ını gördüğümden bu yana, xenomorph'a kafayı taktım. Filmdeki terörün tek, en ikonik temsili.''
- Phillip Kennedy Johnson


Gabriel Cruz isimli Weyland-Yutani şirketinin paralı askerini merkezine alacak Alien, Nisan 2021'de başlayacak. Aynı zamanda Marvel, Alien markasının bir önceki yayıncısı olan Dark Horse etiketi altında çıkış yapan bütün Alien çizgi romanlarını omnibus formunda yayınlayacak.


Kaynak: Hollywood Reporter