Marvel Comics ‘The Defenders vs The Punisher’ İçin Hazırlanıyor!

Marvel’ın yepyeni serisi The Defenders’ın  yapımcıları, Netflix’li meslektaşlarından bir ipucu alarak The Defenders’ı hazırlıyor. Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist ve Luke Cage’in ortaklığından oluşan The Defenders ekibi ve düşmanları sokak seviyesinde olacak.

Serinin yaratıcılarından David Marquez’e göre, Marvel evreninin vurduğu en ağır darbelerden birine doğru yol almaya çalışıyorlar.

Öyle görünüyor ki; The Defenders’ın üçüncü sayısında, serinin yıldızı Frank Castle Defenders’a karşı açılan savaşta, takımı Punisher olarak vurmaya çalışacak. Punisher, bizim ‘sokak seviyesi kahraman takımı’na karşı gelirken zavallı Luke Cage başka bir gömlek almak zorunda kalacak. Buna rağmen Daredevil kırılmış kaburgalarla koşuşturmaya alışkın, bu yüzden parkurda eşitlik olur diye tahmin ediyoruz!

New Avengers’daki çalışması sona erdiğinden beri Bendis, sürekli olarak Daredevil ve Jessica Jones’u bir arada çalıştırmanın bir parçası olmayı istedi. Ayrıca uzun süredir Daredevil üzerinde saygıdeğer bir çalışma yürüttü ve Michael Gaydos’la birlikte Jessica Jones’un yaratıcısı oldu.

Sonuç olarak, Defenders, Bendis’in uzun süredir üstünde çalıştığı birçok karakteri bir araya getirecek. Netflix’in de hazırlamakta olduğu yapımda bunun etkilerini görecek miyiz? Bunu zaman gösterecek.

The Defenders #3 Temmuz ayında çizgi roman raflarında olacak.

defenders-3-cover-988987 (1).jpg