Mart Ayında Ne Okusak?

Strange Adventures


Tom King‘in ‘Silver Age’ dönemi eserlerine saygı duruşunda bulunacağı limitli seri, okuyucusunu Adam Strange’in gezegenler arasındaki macerasına ve karmaşık psikolojisine tanık edecek. Geçtiğimiz ay, 3 yıllık Batman dönemini geride bırakan ve Ava DuVernay ile birlikte New Gods filminin senaryosunu hazırlayan yazara ise usta sanatçılar Mitch Gerads ve Doc Shaner eşlik edecek. Hikaye 4 Mart‘ta başlayacak.

Doc Shaner

King of Nowhere


Ice Cream Man ile Eisner Ödülleri’ne aday gösterilen W. Maxwell Prince‘ın kaleme alacağı King of Nowhere, Nowhere adlı gizemli ve mutasyon geçirmiş canlıların olduğu kasabaya hafızasını kaybetmiş bir şekilde düşen Denis’in sürreal hikayesini anlatacak. Korku-gerilim türünde olacak seriyi Tyler Jenkins çizecek. İlk sayı 4 Mart‘ta.

Tyler Jenkins


Spider-Man Noir


Oscar ödüllü Into the Spider-Verse sonrası tekrar popüler hale gelen Spider-Man: Noir, 4 Mart‘ta başlayacak seride New York’un dışına çıkarak Nazi tokatlayacak! 5 sayıdan oluşacak eseri Margaret Stohl kaleme alacak, çizimler ise Juan Ferreyra’dan gelecek. Hikaye, Spider-Verse ve Spider-Geddon mini serileri ile bağlantı taşıyacak.

Dave Rapoza


Cable


11 Mart‘ta başlayacak Cable serisi, genç Nathan Summers’ı Jonathan Hickman’ın X-Men serüvenine distopik gelecekten dahil edecek. Güncel olarak bir başka X-Men başlığı Marauders’ı kaleme alan Gerry Duggan seriyi yazacak, Phil Noto (Star Wars, Black Widow) resimlendirecek.

Phil Noto

Judge Dredd: False Witness


Yeni bir macera ile geri dönen Dredd, ‘Adalet Akademisi’nden ayrılarak Mega City One zenginlerinin kuryeliğini yapan Mathias Lincoln’ün keşfettiği, şehrin düzenini yerle bir edecek komplonun peşine düşecek. Seriyi Eisner adaylığı bulunan Brandon Easton yazacak, yetenekli sanatçı Kei Zama ise çizecek. İlk sayı 25 Mart‘ta.

Kei Zama

Hellboy & B.P.R.D.: The Seven Wives Club


Mike Mignola ve Adam Hughes geri dönüyor! ‘Hellboy: Krampusnacht’ sayısı ile Eisner kazanan ikili, hayalet avı başarısız geçen öğrenci ile onun yardımına gelen Hellboy’un terkedilmiş bir tıp okulundaki macerasını anlatacak. Tek atışlık sayı, 25 Mart‘ta yayınlanacak.

Adam Hughes

Transformers vs. Terminator


Skynet ile Cybertron karşı karşıya! 1984 yılına ışınlanan T-800, Autobotlar ile Decepticonlar arasındaki savaşın ortasında kalacak ve türünün geleceğini kurtarmaya çalışacak. Aksiyon dolu macera 25 Mart‘ta başlayacak.

Gavin Fullerton

Killing Red Sonja


Sonja the Red’in zalim bir imparator olan babasını yenerek Kraliçe olduğunu öğrenen Prens Cyril, babasının intikamını almak ve tahtı ele geçirmek için harekete geçer. 25 Mart‘ta başlayacak macerayı Mark Russell & Bryce Ingman kaleme alacak, Craig Rousseau çizecek.

Christian Ward