Len Wein Anısına Swamp Thing Hikayesi!

Wolverine ve Swamp Thing gibi karakterlerin yaratıcısı ve Watchmen’in kurucularından olan yazar Len Wein 69 yaşında hayatını kaybetmişti. Yaşadığı dönem son Swap Thing serisini yazacak olan Lein Wein’in seriyi bitirmesi kısmet olmamıştı ancak DC Comics, 31 Ocak 2018’de ‘Özel Kış Serisi’ adı altında seriyi yayınlamaya karar verdi. Tom King hikayeyi yazarken, Jason Fabok ise çizimleri ile hayat verecek.

Bu iki isimin ‘Tutku Projesi’ olarak adlandırdığı seri soğuk bir havada kaybolmuş bir çocuğun hayatta kalması için mücadele eden çürüyen bir bataklık etrafında dönüyor ve umutsuzluk temasına odaklanıyor.

jason-fabok-swamp-thing-study.jpg

İki isim Entertainment Weekly ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Tom King: ”Bu umut hakkında bir hikaye değil. Bu kaygı hakkında bir hikaye. Karanlığa yaklaşacaksınız, böylece çıktıktan sonra ışığa gülümseyeceksiniz. Okuyucudan almak istediğim tepki de tam olarak bu. Onların yere düştükleri zaman evleri sıcakken rahatlamış gibi hissedebilecek kadar soğuk olmasını istiyorum.” 

Jason Fabok: ”Bu bir psikolojik korku hikayesi. Bu hikayenin kariyerimde şimdiye kadar üzerinde çalıştığım en iyi tek sayılık serilerden biri olduğunu düşünüyorum. Son birkaç yıldır çizdiğim her şey büyük süper kahraman hareketleri, dünyayı sona erdiren şeyler ve kahramanların kötü adamları dövmesi. Ancak bu seri bunların tam tersi. Bu hikaye üzerinde yaptığımız çalışmalar ile gurur duymalarını istiyoruz. İnsanların seveceği klasik bir Swamp Thing hikayesini sunmak istiyoruz ve Swamp Thing’i hiç görmemiş yeni nesil okuyuculara tanıtmak istiyoruz.”

40 sayfadan oluşacak bu anlamlı Swamp Thing hikayesi 31 Ocak 2018’de yayınlanacak.

DMHP92nVoAATTge.jpg