Kasım Ayında Ne Okusak?

Sonbaharın yerini kışa bırakacağı haftalarda başlayacak serilerin görsel dili, Kasım ayı gibi soğuk ve kasvetli olacak fakat yeni bir döneme girmenin verdiği heyecanı da yansıtacak.


X-Force


Jonathan Hickman’ın X-Men halkasına dahil olacak X-Force‘da klasik üyeler Wolverine, Beast, Jean Grey ve Domino bir araya gelecek. Benjamin Percy‘nin kaleme alacağı, Joshua Cassara‘nın çizeceği seri ikonik ekibi mutant dünyasının ‘CIA’yı konumuna oturtacak. İlk sayı 6 Kasım‘da.

Russell Dauterman

B.B. Free


Marvel için kaleme aldığı ‘America’ adlı eseri ile ses getiren Gabby Rivera, evinin bodrumunda radyo programı yapan genç bir kızın baskıcı babasının elinden kurtularak, yaşadığı büyüleyici ve bir o kadar tehlikeli olan dünyayı keşfediş öyküsünü yazacak. 6 Kasım‘da başlayacak macerayı sanatçı Royal Dunlap çizecek.

Royal Dunlap

New Mutants


Sevilen New Mutants takımını bir araya getirecek seri, ekibin uzayda kaybolan arkadaşlarını Starjammers ile birlikte arayışını konu edinecek. 6 Kasım‘da başlayacak seriyi Ed Brisson yazacak, Rod Reis çizecek.

Rod Reis

Punisher of Soviet


The Boys dizisi ile yeniden adını duyduğumuz Garth Ennis, The Punisher yazmaya geri dönüyor. 13 Kasım‘da başlayacak seride Frank Castle, New York’ta Rus mafyasını kendisinden önce etkisiz hale getiren Valery Stepanovich’in peşine düşecek ve travmatik askerlik günlerine dönecek. Eserin çizimlerini Jacen Burrows yapacak.

Paolo Rivera

Family Tree


Eisner ödüllü yazar Jeff Lemire‘ın kaleme alacağı seride 8 yaşındaki Loretta’nın dağılmış aile fertleri, ‘ağaca’ dönüşmeye başlayan Loretta’yı iyileştirecek ilacı bulmak için çaresiz bir şekilde kaos dolu ülkeyi karış karış dolaşacak. 13 Kasım’da başlayacak seriyi Phil Hester çizecek.

Phil Hester

Question: Deaths of Vic Sage


Yıllardır Hub City’nin en tehlikeli yerlerine adaleti getirmeye çalışan, yanlışı doğrudan ayıran Vic Sage için kendi kişiliği dahil olmak üzere, tanıdığı ve inandığı her şey grileşirse ne olur? 20 Kasım‘da başlayacak, 3 sayıdan oluşacak mini-seride Jeff Lemire bu soruları cevaplayacak. Eserin sanat yönetimini ise Bill Sienkiewicz, Denys Cowan ve Chris Sotomayor yapacak.Olympia


Boş zamanlarını çizgi roman okuyarak geçiren Elon’ın sakin hayatı, en sevdiği kahraman Olympia ve peşinden süreklediği karakterlerin renkli sayfalardan fırlaması üzerine altüst olur. İlk sayısı 20 Kasım‘da yayınlanacak stilize eseri Curt Pires & Tony Pris ikilisi yazacak, Alex Diotto çizecek.

Alex Diotto & Dee Cunniffe