Karakter Dosyası #12: Michael Cray

Michael Cray, WildStorm Comics’e ait bir karakter. Wildstorm Evreni’ni merak eden okurlarımızı şöyle alalım.


Michael Cray namıdiğer Deathblow, bu evrende hayatını devam ettiren ve ilk olarak karşımıza Darker Image #1 (1993) sayısında çıkmış bir asker. Yaratıcıları ise Jim Lee ve Brandon Choi. İlk olarak federal hükümet adına çalışsa da şu sıralar kendi yolunu çizmiş durumda.


Michael’ın orduya katılma sebebi ailesinin teröristler tarafından öldürülmesi.  Orduya tamamen intikam duygusu ile katılsa da zaman içinde terfi etti ve Takım 7 adında bir özel birlik kurdu. I.O’nun acımasız lideri Miles Craven tarafından ‘Gen-Factor’ adı verilen ve insanları değiştiren radyoaktif bir kimyasala ‘görev’ adı altında gönderilen Michael ve Takım 7, radyasyona maruz kaldı. Bazıları öldü, bazıları ise psişik güçler kazandı. Michael ekipte sağ kalan nadir insanlardan birisi oldu ama güçleri yıllarca ortaya çıkmadı. Bu olaydan sonra Michael, I.O ile çalışmaya devam etti  Miles Craven tarafından Özel Harekat Grubu’na dahil edildi. Burada birçok göreve dahil oldu ve başarılar elde etti.

GalleryComics_1920x1080_20150107_DEATHBLOW_TP_548b7503078da6.84017742.jpg

KÖKEN HİKAYESİ

‘Gen-Factor’ olayının üzerinden epey bir zaman geçtikten sonra Michael’a beyin tümörü teşhisi konulur ve I.O.’dan ayrılmak zorunda kalır. I.O’dan ayrıldıktan sonra bugüne kadar öldürmek zorunda kaldığı insanlardan dolayı pişmanlık duyar ve bunu telafi etmek için Hac yolculuğuna koyulur. Günah çıkardığı sırada geçmişi peşini bırakmaz ve düşmanları Black Angel adında şeytani bir varlığı uyandırır. Takım 7 ve bir Rahibe sayesinde Black Angel’ı yenen Michael, tümörün ‘Gen-Factor’ün bir sonucu olduğunu ve ona rejeneratif kabiliyet kazandırdığını öğrenir ve Deathblow kimliğine bürünür. Daha sonra bir Anti-Kahraman haline gelir.

Batman / Deathblow: After the Fire (2002)

RCO008_1482293275.jpg