Jim Cheung ve Jorge Jimenez, Yeni Justice League Serisine Katıldı!

Scott Snyder‘ın 6 Haziran’da başlayacak olan yeni Justice League serisinin yazarı olacağı haberi geldiğinde bizde yüzler tebessüm etmeye başladı. Bugün ise Marvel Young Avengers serisinin çizerliğini yapan Jim Cheung ve Super Sons’a hayat veren çizer Jorge Jimenez‘in Scott Snyder’ın yanına dahil olduğu duyuruldu ve ilk iki sayının kapakları yayınlandı.


Seri DC Nation #0 hikayesinin devamında geçecek. Göz atmayı unutmayın. Metal ile evrene dönüş yapan Martian Manhunter’ı yıllar sonra Justice League ile bir arada görüyoruz. Aynı şekilde Hawkgirl de ait olduğu yere döndü. Simon Baz ve Jessica Cruz yerine Jon Stewart ekibe dahil olan isimlerden.


Bendis’in gelişi sonrası revize dönemi geçiren DC Comics, birçok seriyi rafa kaldırma veya yeniden başlatma kararı almıştı bildiğiniz gibi. Bu anlaşılan sadece seri ve yazar&çizer kadrosu ile sınırlı kalmamış. Bizce bu kan değişikliği güzel hikayeler doğuracak, yeni isimlerin yanı sıra (yersen) Aquaman’in de dönüşüyle birlikte işlenecek birçok tema var gibi görünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz, bu yeni dönem Justice League’i ayağa kaldırır mı?