Jeff Lemirei Joker ve Question Yazacak

Son dönemde Gideon Falls ve Black Hammer gibi eserler ile yükselişe geçen yazar Jeff Lemire, sonbaharda başlayacak ve DC Black Label etiketiyle basılacak Joker: Killer Smile ve Question: Deaths of Vic Sage serilerini kaleme alacak.


Lemire ile yakın arkadaşı çizer Andrea Sorrentino, sonbaharda Joker: Killer Smile serisini yazıp çizecek. Ardından Sorrentino, Question serisinde yerini usta çizerler Denys Cowan ile Bill Sienkiewicz ikilisine bırakacak.


Killer Smile, Joker’in Arkham’da Lemire ve Sorrentino tarafından yaratılan akıl sağlığı uzmanı Ben Arnell karakteri ile birlikte geçirdiği terapi sürecine odaklanacak.

”Dürüst olmak gerekirse, Joker hiçbir zaman tam olarak bağlantı kurduğum bir karakter olmadı ama hakkında bir hikaye yazmak için uzun zamandır can atıyordum. Andrea ile birlikte karakterin psikolojik manzarasını gösteren hikayeler anlatmayı çok seviyorum. Joker fikri geldiğinde, bir Joker hikayesinin yaşatabileceği metaforik, sürreal ve psikolojik bakış açısını keşfetme fikri beni heyecanlandıran başlangıç ​​noktasıydı. Gerçek dünyamızın bir yansıması olarak, hikayemde ne olduğu ile ilgili fazla ağır ya da net olmak istemedim ama Killer Smile’de toplumumuzda politik ve sosyal olarak yaygın bir şekilde arttığını düşündüğüm kaos ve korku unsurları var.” Jeff Lemire

Jeff Lemire, Question: Deaths of Vic Sage serisinde ise Hub City’deki evinde defalarca ölen ve tekrar doğan Vic Sage’in farklı bir versiyonunu anlatacak.

”Steve Ditko dönemine kadar geri dönecek olursak, kendi topluluğu ile bağlı olan ama özünde, hikayeleri her zaman varoluşu ve kişiliği aramakla ilgili olan bir adam vardı. Şu an toplumda çok fazla korku var ve bu, insanların birbirlerinin bakış açılarından başka şeyleri görememesinden kaynaklanıyor. Böylece Question gibi bir karakter hikayesi boyunca, gri tonları kendi dünyasına taşıyan bir anahtar olabilir.” Jeff Lemire

3 sayıdan oluşacak Joker: Killer Smile serisi, 30 Ekim‘de başlayacak ve aylık olarak yayınlanacak. Question: Deaths of Vic Sage ise 4 sayıdan oluşacak, 20 Kasım‘da başlayacak ve yine aylık olarak yayınlanacak.


Kaynak: i09, Newsarama