İnceleme: Suicide Squad: Hell to Pay

Yazıya başlamadan önce, filmin +18 olduğunu söylemek gerek. 18 ve hatta 15 yaşından küçükleri filmden uzak tutun. Kan gövdeyi götürüyor. Psikolojisi bozulmasın yavrucakların.

Killing Joke ile ‘DC animasyon tarafında işleri bozdu mu?’ kaygısı başladı. Ardından bu endişeler Justice League Dark ve Teen Titans: Judas Contract ile devam etti ve neredeyse herkes, Harley Quinn & Batman filmi ile yelkenleri suya indirdi. Ardından Gotham by Gaslight, eksik noktaları olmasına rağmen eski filmlere şöyle bir göz kırptı. Fakat tam olarak beklenen geri dönüşler yine alınamadı. Geçtiğimiz hafta ise Suicide Squad: Hell to Pay yayınlandı ve gelecek için büyük endişeler barındırarak yazıyorum ki Suicide Squad: Hell to Pay, DC Comics’in son yıllarda çıkardığı en iyi (!) animasyon yapımı.

Suicide-Squad-Hell-To-Pay-2.jpg

Ekibe Copperhead, Bronze Tiger ve Killer Frost gibi yeni isimlerin katıldığını görüyoruz. Dinamiklerin yenilenmesi açısından yerinde bir hamle ancak Copperhead’i ekibe dahil etmek pek iyi bir karar değil. Evet, kan ve mizah için çok uygun bir karakter ve film içerisinde bunları bolca görüyoruz fakat daha ağırlığı olan bir isim hikayeyi yukarı çekebilirdi.


Her karakter derinlemesine işlenmiyor. O konuda film özel bir çaba içerisinde değil. Drama tarafı tamamen Floyd Lawton üzerinden dönüyor. Yeterince Deadshot draması gördüğümüz yetmemiş gibi burada da izliyoruz. Aralarındaki diyaloglar ise senaristlerin ne kadar üşengeç olduğunu gösteriyor.

Suicide-Squad-Hell-To-Pay-1.jpg

Aksiyon koreografileri özenle hazırlanmış, akıcı bir şekilde sizi içine çekiyor. Özellikle grup halinde girilen aksiyonlar izlemesi keyif verici dakikalar sunuyor. Film sinematografi olarak akılda kalıcı bir iş çıkarmıyor. Hikayede saçmalıklar yok değil. Kendinizi bol bol filmi durdurup ‘motivasyonları bu mu yani?’ derken bulabilirsiniz. 5-10 yıl ceza indirimi mi? yoksa cehennem azabından kurtulmak mı?


Kısacası Suicide Squad: Hell to Pay, son 2 sene içerisinde çıkan diğer DC animasyon yapımlarına oranla daha az kanser eden türden. İzledikten bir hafta sonra aklınıza gelmeyecek çerezlik bir animasyon filmi. Ne ikonik ne de rezil ötesi bir iş.

CADDE NOTU: 6.0 / 10