İnceleme: Mister Miracle #7

Hasret sona erdi. Uzun bir aranın ardından (en azından benim için) Scott ve Barda’mıza kavuştuk.


Daha önce yazdığımız incelemelerin hepsini tek bir sayfada toplayarak size işkence çektirdiğimizi fark ettik. Bundan sonra her sayıyı tek sayfa halinde yayımlayacağız. Önceki sayıların incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.


Geçtiğimiz sayıda Barda’nın hamile olduğunu öğrenmiştik hatırlarsanız. Scott bu sayıda Barda’yı hastaneye getiriyor. Daha sayının başında kahkaha attıran diyaloglar okuyoruz. Kuşkusuz çizgi roman evreninde en güzel etkileşimi yakalamış 5-6 çiftten birisi Barda ve Scott.

Barda’nın Alınganlığı Üzerinde

RCO006 (1).jpg

Daha sonra bebeği beklemeye geçiyoruz. Barda normal olarak gergin. Scott ise her zaman olduğu gibi karışık bir ruh halinde. Rahat olması gereken anlarda gergin, gergin olması gereken anlarda ise bir o kadar sakin. Scott’ı yıllardır çözemedim. Bu arada Barda’nın eski iş arkadaşları selam vermeye geliyor (aslında öldürmeye geliyorlar) ve Scott’a ‘Tanrıları Öldüren’ Fahren-Knife, bir gün onu öldürmek için kullanılacağı hatırlatılarak veriliyor.

Ardından uzun bekleyiş sona eriyor ve doğum aşamasına geçiyoruz.


Genel okuyucu kitlesi Barda’yı en kolay tabirle ‘sert’ olarak tanımlar. Aslında vicdanlı olmayı başarmış sayılı karakterlerden birisidir (ama evet tek tokat ile komaya sokabilir, yalan yok) Yoksa Scott  ile baş edemezdi. Bu sayıda da bunu görüyoruz, Barda yavrusunu benimsemiş bir halde ve ne yalan söyleyeyim ‘anneciğin burada’ dediğinde gözlerim hafif sulandı.

RCO012 (1).jpg

Zorlu bir doğumun ardından Darkseid’ın torunu, Highfather’ın oğlu, Apokolips ve New Genesis’den doğan ilk çocuk, yeni Tanrı, küçük mucize Jacop dünyaya geliyor!

Bu arada böyle bir çiftten dünyaya gelen çocuğun doğumu tabii ki kolay olmayacaktı. Jacop’ın kordonu Fahren-Knife ile kesildi.

İNCELEME

Kavuşmak güzel. Harika bir sayıyı daha geride bıraktık. Artık Barda ve Scott’ın üstünde daha büyük  bir sorumluluk var. Bundan sonra kafalarına göre motherbox ile istedikleri yere gidemeyecekler. Aynı zamanda devam sayılarında savaşın devam edeceğinin işaretini de alıyoruz, Darkseid’ın ortaya çıkma zamanı yavaştan geliyor gibi. Bakalım torunu olduğunu öğrenince ne tepki verecek?

CADDE NOTU: 8/10