İnceleme: Mister Miracle #6

Yeni sayıya geldiğimizde Barda ve Scott’ı New Genesis’e gizlice girerken görüyoruz. Bu sayfalar çok özenle kurgulanmış. İkili bize hem harika bir aksiyon sunuyor hem de küçük atışmalar ile güldürüyor. Daha sonra şaşırtıcı ama çok güzel bir şey öğreniyoruz; Barda hamile!

Son sayfaya geldiğimizde Barda, Scott’ın Orion’ın onun kardeşi olduğunu ve onunla konuşması gerektiğini söylüyor: ”Konuşmazsa kes kafasını gitsin.”

Scott Free, son sayıda neşeli olduğu kadar depresif bir halde ancak burada intihara kalkışan ve Darkseid tarafından manipüle edilen bir karakter var. Tom King’in Batman Rebirth serisinde çıkardığı işi aynı özenle devam ettirdiği görülüyor ancak olayların nasıl gelişeceğini tahmin etmek çok zor değil. Zaten yazarın böyle bir gayesi olmadığı açık.


Darkseid’ı henüz görmedik. Bu iyi bir karar çünkü beni hikayeye çeken taraflardan birisi de bu. Ne kadar geç görürsek, Darkseid’ın karşısına çıkacak karakterlerimiz bir o kadar gelişme, olgunlaşma fırsatı bulacak. benim beklentim ve seriye olan heyecanım artıyor. Orion’ın davranışlarına gelirsek, ‘bu hikayede’ iyi adam mı kötü adam mı olduğunu henüz çözemedik. Her ne kadar Scott’a kötü davransa da hep bir şeffaf tarafı oldu Scott’a karşı. Barda’nın hamileliği hikayenin gidişatında çok dramatik bir rol üstlenecek. Serinin büyüleyici kapak ve zeki panel kullanımları ise yine koleksiyon yaptıracak cinsten.


CADDE NOTU: 8.0/10