İnceleme: Mister Miracle #3

Üçünçü sayıda Orion’ı Granny’nin kafasını keserken görüyoruz. İnceleme yazısının en başında Scott’ın normalde olduğundan çok daha fazla depresif bir halde olduğunu söylemiştim. Sayılar geçtikçe Scott’ın yaşadığı kimlik bunalımı başka bir seviyeye geçiyor. Tabii bunda Anti-Life Equation sayesinde Darkseid’ın parmağının olduğunu da düşünüyorum. Çoğu sayfada ‘Darkseid’ yazısını görmemiz basit bir göndermeden ibaret değildir herhalde. Bir bardak süt almaya kalkan Scott’ın yanında birden Forager’ı görüyoruz.

Forigon’ın Scott’ı ikna etmeye geldiği çok belli. Parti kur oy verelim tarzında bir konuşma yaptığı sırada motherbox geçidi ile gelen Lightray ‘Orion’ın emri’ diyerek Forigon’ı vuruyor. Artık öldü mü kaldı mı orası biraz soru işareti. Ertesi gün Kral Orion ile buluşan Scott, Orion’a Anti-Life Equation’ın Darkseid’ın elinde olduğunu, bundan haberi olup olmadığını soruyor. Daha sonra Orion ‘hiç Tanrıların suratını gördün mü?’ diyerek Scott’ı bir güzel dövmeye başlıyor. Ardından kendi suratını Tanrıların suratı olarak tanıtan Orion ile bu sayı da sona eriyor.


Forigon, Scott için her zaman iki lafın belini kırabileceği bir arkadaş oldu. İlerideki sayılarda karakterin akıbeti Scott’ın ruh haline etki edecektir. Keza Orion’ın artık işkence boyutuna geçmiş olması, ileride büyük bir duygu patlamasına neden olacaktır. Bu ‘patlama’ da hikayenin çözülmesi açısından kritik.

CADDE NOTU: 8.0/10