İnceleme: Mister Miracle #2

Çok kanlı ve duyguların yoğun yaşandığı bir sayı ile karşı karşıyayız. Çok uzatmadan başlayalım! Serinin yazarlığını son dönemde yükselişe geçen Tom King yaparken çizimler yetenekli çizer Mitch Gerads’a ait.


Yeni sayıya geçtiğimizde Barda ve Scott’ı yeni Kral Orion’ı ziyaret ederken görüyoruz. Bu görüşmede Orion’ın otoritesinin kabul ettirmeye çalışmasına şahit oluyoruz. Barda, Orion’ın önünde eğilirken Scott zorda olsa yeni Kralına boyun eğiyor. Ardından ikili Orion’ın emri ile Granny Goodness’ı öldürmek üzere yola koyuluyor.

Gördüğünüz gibi Granny’nin olanlardan haberi yok. Elinde büyüttüğü Scott ve çok sevdiği Barda’yı karşılıyor acımasız general. Gece oluyor ve ikilimiz Orion tarafından verilen görevi yerine getirmek üzere işe koyuluyor. Çadıra da ulaşıyorlar ancak Granny ani bir hareket ile Barda’yı etkisiz hale getiriyor ve şaşırtıcı bir şekilde Scott’a ‘beni takip et’ diyor.


Scott neler olduğunu anlayamazken Granny, Orion’ın onunla irtibata geçtiğini, ondan Scott’ı öldürmesini istediğini ve Highfather’a Anti-Life Equation’ın Darkseid’ın elinde olduğunu söylen kişi olduğunu ve Darkseid’ın yalnızca kendi oğlu tarafından öldürülebileceğini söylediği sırada Barda, Granny’e saldırarak onu öldürüyor ve ikinci sayı sona eriyor.

Genel olarak hızlı ve yoğun duyguların yaşandığı bir sayı oldu. Orion ile Scott’ın ilişkisi okuyucuyu gerecek öğeler ile besleniyor. Keza Barda’nın ikilinin bu dengesiz hallerinden negatif etkilendiğini görüyoruz ve New Gods mitolojisi için önemli bir karakteri henüz 2. sayıda vahşice öldürüşünden bunun boyutlarını ölçebiliyoruz. Mitch Gerads’ın çizimleri ve renk kullanımı da çeşitli duyguları aktarmada önemli bir rol oynuyor.

CADDE NOTU: 8.0/10