İnceleme: Mister Miracle #1

Scott Free ve Big Barda, uzun bir aradan sonra geri döndü! 12 sayılık serinin yazarlığını son dönemde yükselişe geçen Tom King yaparken çizimler yetenekli çizer Mitch Gerads’a ait.

Hikayemiz Scott’ın bunalımda olduğu ve intihar girişiminde bulunduğu sırada başlıyor. Daha sonra Scott taburcu olup eve geliyor. Justice League ekibinden gelen geçmiş olsun kartlarından bahsediyor. Bu arada her sayfada ‘Darkseid’ yazılı kareler görüyoruz. Birden evin içinde Darkseid’ın ikinci oğlu Orion’ı görüyoruz ve Scott’a vurarak onu eğittiğini söylüyor. Araya giren Barda eğitimi sadece ‘granny’nin verebileceğini söylüyor ve Orion, Motherbox’ın çağırdığını söyleyip, geldiği gibi gidiyor. Scott bu buluşmadan sonra hayali kişiler ile konuşuyor ve Barda’nın göz rengini farklı sanıyor.

Scott’ı babası Izaya ile konuşurken görüyoruz. Izaya, Darkseid’ın Anti-Life Equation’ı ele geçirdiğin, artık herhangi bir ırkın iradesine egemen olma gücüne sahip olduğunu ve gerçekliği büküp bozabileceğini söylüyor. Bu bize sayfalarda sürekli ‘Darkseid’ yazılarını görmemizi ve Scott’ın gördüğü halüsinasyonları kısmen açıklıyor.

Ardından Orion, Motherbox üzerinden Scott’ı arıyor ve Darkseid’ın saldırıya geçtiğini, Izaya’nın öldüğünü söylüyor. Ardından Scott ödü patlamış ve dağılmış bir şekilde Barda ile birlikte savaşa gidiyor ve ilk sayı bitiyor.

Mister Miracle okumayalı uzun zaman oldu. Yıllar içinde o kadar gereksiz hikayeler yazıldı ki Mister Miracle ve Barda’ya hasret kaldık. Ancak bu hikaye beni kendime getirdi, işte budur dedim. Büyük ama bir o kadar da kişisel bir hikayeye odaklanacak gibi duruyor Tom King. Scott’ın Barda ile birlikte yaşama arzusunu bulacağı dramatik, eğlenceli ve aksiyonu bol bir yolculuk bizi bekliyor.

CADDE NOTU: 8.0/10