İnceleme: Injustice 2

Injustice’in 5 senelik ses getiren macerasının ardından DC Comics, Injustice 2 oyununun 11 Mayıs 2017’de çıkmasından bir sene önce olayları Harley Quinn’in bakış açısı ile anlatan ‘Ground Zero’ serisiyle çok iyi tepkiler almasa da Injustice ismini sürdürmeye devam etti.

Yazar Brian Buccellato Injustice 5. senesi ile bir önceki yıl yapılan hatalardan ders almış ve daha ayakları üzerine basan bir iş çıkarmıştı ama politik konuları önümüze seren ilk 3 seneyi yazan Tom Taylor, IGN tarafından ‘yılın en iyi yeni çizgi roman serisi’ ödülüne aday gösterilen Injustice 2 serisinin yazarı konumunda.


Bu 24 sayılık Ground Zero serisinin sona ermesinin ardından gelen Injustice 2 oyunu ile birlikte ana hikayenin devam edeceği, oyun ile aynı adı taşıyan Injustice 2 çizgi roman serisi duyuruldu ve oyun çıktıktan yaklaşık bir ay sonra ilk sayısıyla hayatlarımıza girdi.

wwginjustice2comic11-207766.jpg

5. yılın son sayısında karakterlerin farklı bir dünyaya gittiğini görmüş ve o hikayenin devamı olan Ground Zero serisinde kontrolünü kaybeden Superman’in zapt edildiğini ve kilit altında tutulduğunu okumuştuk.


Açıkçası okurken tamamen oyunun reklamı için yapılan, sıkıcı, buram buram ‘hadi para kazanmak için yazalım’ kokan ve özensiz bir iş bekliyordum. Ancak okuduğum ilk 15 sayı sonrasında biraz şaşırdım. Seri, her sayfayı merakla çevirmenizi sağlayan akıcı anlatımı ile tazeliğini korumayı başarıyor. Bunu kimi yeni karakterler ile, kimi zaman ise uzun zamandır ortalıkta görünmeyen isimlere yeni bir amaç vererek yapıyor.

IMG_20171009_034828.jpg

Injustice teması politik konuları geride bıraksa da Harley Quinn, Black Adam, çakma Batman, yeni Green Arrow ve daha birçok çizgi roman aleminde uzun zamandır görmediğimiz isimleri hikayenin içine bir şekilde dahil ederek keyifli bir fantezi hikayesi sunmaya devam ediyor.

Bu seriye bir göz atın derim. Ne çok edebi ne de çok özensiz.


CADDE NOTU: 6.0 / 10