İnceleme: Cyberpunk 2077 - Trauma Team #4 - Final

Geçtiğimiz üç sayısını birlikte incelediğimiz Trauma Team’in dördüncü sayısı da yayınlanarak seri tamamlanmış oldu. İlk üç sayıda ana karakterimiz Nadia’nın yaşadığı travmanın etkilerini görürken, son sayıda ana karakterimizin, seri boyunca ‘geliyorum’ diye bağıran eylemi gerçekleştirdiğine şahit olduk.


Dört sayı boyunca başarılı bir hikaye anlatıcılığı sergileyen Trauma Team, Nadia’nın ilk üç sayıda yaşadığı buhranları etkili bir şekilde taçlandırarak beklentilerimi karşılamayı başardı. Cullen Bunn ve Miguel Valderrama’nın CV’lerinde iyi bir yere sahip olacağı kesin olan Trauma Team, oyunu henüz oynamamış olan beni bile içine çekmeyi başardı.


Adım Adım Finale


Serinin final sayısının en iyi sayısı olduğunu düşündüğümü belirtmekle başlamam doğru olur.

Geçtiğimiz sayılarda yavaş işlenen Nadia’nın ‘intikam’ hırsı hikayesinin, özellikle sayının

ortalarında adamımızın ona yardım edişiyle beraber, olağan şekilde sonlanacağından ürkmüştüm.


Nadia’nın birden görev bilinci ve aşkıyla dolup adamımızı sağ salim teslim etmesi hatasına düşmeyen Trauma Team, anlattığı hikayeyi taca çıkarmayarak doğru bir şekilde sonlandırmayı başarmış. Aslında açık açık ‘geliyorum’ diyen olayı bu sayı içerisindeki bazı olaylarla zeki şekilde kapatmayı başaran Trauma Team, kendi içerisinde minik bir ters köşe yaratmayı da başarmış.


Bu noktada vurucu bir son ortaya çıkarmayı başaran seri, kendi içerisinde tutarlı bir hikaye anlatımı ortaya koyuyor. Hikayenin doğru zamanda doğru şekilde sona ermesinin de özlediğim bir olay olduğunu belirtmem gerek. Bu şekilde başlayıp bitmesi, Trauma Team’i bir oturuşta okunabilecek keyifli ve kapsamlı bir hikaye kapsamına alıyor.


Cyberpunk 2077: Trauma Team, yaşattığı dört sayılık başarılı macera sonucunda kısa bir vaktinizi ayırarak okuyabileceğiniz ve sizi hayal kırıklığına uğratmayacak kadar dolu bir eser olarak külliyattaki yerini aldı. Doğru hikaye anlatımı ile başarılı çizimleri bir araya getiren yapım, oyun dünyası ile paslaşan bir eser olarak yılın başarılı eserleri arasında.