İnceleme: Cyberpunk 2077 - Trauma Team #1

The Witcher oyun serisinin popüler geliştiricisi CD Projekt Red’in yeni oyunu Cyberpunk 2077 için geri sayım devam ediyor! 19 Kasım'da çıkış yapacak oyun için bekleyiş sürerken, firmanın RPG temelli evrenini genişletme amacıyla yayınlanacağını duyurduğu çizgi romanın ilk sayısı 9 Eylül'de yayınlandı.


Cyberpunk evreni içerisinde, çağrıldıkları noktaya 3 dakika içerisinde varan bir ‘şifacı’ ekibi olan Trauma Team’e odaklanan olan eserin yazarı, 'Deadpool Kills the Marvel Universe‘ ve çeşitli korku serilerinden tanıdığımız Cullen Bunn. Bunn’a illüstrasyonlarda Miguel Valderrama’nın eşlik ettiği Cyberpunk 2077: Trauma Team, Dark Horse etiketiyle basılıyor.


Sürükleyici Başlangıç


İlk sayısıyla okuyucunun beğenisine çıkan Trauma Team’de ekibin bir parçası olan Nadia’ya odaklanıyoruz. Hikaye, bir görev esnasında takımının tamamının öldürülmesinin ardından rehabilitasyon süreci geçiren Nadia’nın sahaya geri dönebilmek için girdiği test ile başlıyor.


Testteki sorular ilerledikçe, Nadia’nın takımının başına gelenlere tamamıyla vakıf oluyoruz. Hikayesini stilize çizimleriyle tasvir eden Trauma Team, bu anlatım tekniği sayesinde henüz ilk sayıda Nadia’nın yaşadığı trajediyi hissetmemize olanak sağlayarak karakterle aramızda bir bağ kuruyor.


Nadia’nın yaşadıklarını tecrübe ettikten sonra, testten başarıyla geçerek tekrar sahaya döndüğü ilk göreve gidiyoruz. Nadia her ne kadar testi başarıyla geçerek sahaya dönmeye hak kazansa da görev esnasında yaşadıklarının etkilerini görüyoruz. Yaşadığı duraksamalara rağmen görev esnasında herhangi bir aksiliğe sebep olmadan kendini toplamayı başarıyor ancak sayının sonunda kurtarmaya geldikleri kişinin, önceki ekibini öldüren saldırganlardan biri olduğunu gördüğümüzde olayların aslında şimdi başladığını hissedebiliyoruz.


İlgi çekici bir macera vaat eden ve ilk sayısında sürükleyici, yoğun temaların olduğu bir başlangıç yapmayı başaran Cyberpunk 2077: Trauma Team, oyunla ilgisinin olup olmadığına bakmaksızın tüm çizgi roman severleri kendine çekebilecek türden bir eser olacak gibi gözüküyor.