Henry Cavill, Bir Süre Superman Olarak Ortalıkta Görünmeyebilir

Öğle saatlerinde Hollywood Reporter‘ın Warner Bros içerisindeki kaynaklarından aldığı bilgiler doğrultusunda hazırladığı bir makale vardı bildiğiniz gibi. Haberin konusu ise Henry Cavill’in DC Sinematik Evreni içerisindeki Superman rolünden ayrılmasıydı. Devamında, başta The Wrap olmak üzere dünyanın önde gelen medya kuruluşları Cavill’in çok sevdiği Superman’e veda ettiğini yazdı. Daha sonra, bilgi kirliliğinin getirdiği bir kaos başladı. Peki, bugün ne oldu?

IMG_20180324_034313.jpg

İlk olarak yukarıda bahsettiğim haber düştü. Haberde ise Warner Bros’un herhangi bir Superman devam filmi yerine Supergirl filmine ağırlık vereceğini, Henry Cavill’ın pelerini asacağını ve Warner Bros’un evreni sıfırlamak istediği söylentilerini yazdı. Yaklaşık 2 saat sonra Cavill’in menajeri Dany Garcia bir açıklama yaptı:

”Sakin olun, pelerin hala onu dolabında ve Warner Bros, DC Evreni içerisindeki ortağımız olmaya devam ediyor. Bugün bir açıklama bekliyoruz.”


Be peaceful, the cape is still in his closet. @wbpictures has been and continues to be our partners as they evolve the DC Universe. Anticipate a WB statement later today. — Dany Garcia (@DanyGarciaCo) September 12, 2018

Bu açıklamadan bir süre sonra Warner Bros’tan kısa ve tatmin duygusundan çok uzak bir beyan geldi:


”Gelecek herhangi bir Superman filmi ile ilgili bir karara varılmazken, Henry Cavill ile her zaman büyük bir sevgi ve saygı ilişkisi içerisinde olduk ve bu asla değişmeyecek.”


Bu açıklamalardan anladığımız, Henry Cavill resmi olarak pelerini asmasa bile uzun bir süre kendi filmine kavuşamayacak. Geleceği söylenen filmlerde ise Superman yan karakter olarak kullanılır mı, orası da başka bir soru işareti.


Son olarak, başta Warner Bros’un beyaz yakalıları olmak üzere karizmatik pozlar çekerek kendisini kaliteli bir sinemacı sanan Zack Snyder, hikayelerin başı ile sonunu bir araya getiremeyen David Goyer ve daha nice ismi tebrik ediyorum. Yarattığınız muhteşem (!) evrenin tadını çıkarın.