Haziran Ayında Ne Okusak?

Önümüzdeki ay, yeni başlayacak ve devam eden seriler ile harika bir ay olacak. Steampunk dünyalar, Batman ile Question’ın yan yana dava çözeceği gerilimler, kozmik evrenin efsanesi Silver Surfer ve çok daha fazlası ile Haziran ayı tüm zenginliği ile geliyor Cadde sakinleri! Herkese iyi okumalar!

Event Leviathan

Geçtiğimiz sene Marvel Comics’ten tam zamanlı ayrılarak DC Comics ile sözleşme imzalayan ve Superman başlıklarını devralan Brian Michael Bendis, geçtiğimiz aylarda Wonder Comics adlı girişimini başlattı ve Naomi, Wonder Twins ve Young Justice gibi seriler ile çok olumlu tepkiler aldı.


12 Haziran‘da ise Bendis, ilk büyük DC Comics hikayesi ile karşımıza çıkacak. DC Comics‘in en iyi dedektifleri Batman, Green Arrow, Question, Plastic Man, Manhunter ve en az bu isimler kadar araştırmacı olan Lois Lane, 6 sayı sürecek gizem dolu hikayede Leviathan’ın kim ve amacının ne olduğunu çözmeye çalışacak. Bendis, hikayenin uzun vadeli etkilerinin olacağını söyledi. Çizimler Alex Maleev‘den gelecek.

Silver Surfer: Black

Son yıllarda Walt Disney’in Marvel Comics‘i sinematik evrene göre şekillendirdiği, bunun çizgi romanların satışlarını ve kalitesini negatif etkilediği bilinen bir gerçek. Neyse ki bu otoriter tavırdan kısmen vazgeçildi ve yaklaşık 2 senedir Marvel bir toparlanma döneminde. Bu süreçte X-Men ve Fantastic Four gibi ikonik başlıklar yeniden öne çıkmaya başlarken, yeni yazar ve çizerler Marvel çatısı altında buluşmaya başladı.


Venom ile ses getiren yazar Donny Cates ve yetenekli çizer Tradd Moore, 12 Haziran‘da başlayacak Silver Surfer limitli serisinde Sentinel of Spaceways’in ruhunu kurtarmaya çalışacak.

Sonata

İki farklı kültür, kendi vaat edilen toprakları olduğuna inandıkları bir gezegende çarpışıyor. Ran halkı barışsever insanlarken, Tayanlar ise kolonileşmek ve hükmetmek isteyen savaşçı bir ırk. Tüm bu kaosun arasında Sonata adında genç bir kadın, bu dünyadaki yerini bulmak için tüm zincirleri kırmak istiyor.


Image Comics etiketi ile basılacak serinin yazarlığını Edge of Spider-Verse yazarı David Hine, çizerliğini usta isim Brian Haberlin yapacak. İlk sayı 12 Haziran‘da yayınlanacak.

Traveller

19. yüzyılın modern dünyaya hazırlandığı kirli ve ilgi çekici dünyasında geçecek olan macera çizgi romanı The Traveller, bağımsız bir oluşum olan TPub Comics‘in Kickstarter girişimi olarak karşımıza çıkacak.


Okuyucuların desteğine göre geleceği şekillenecek seriyi Neil Gibson yazacak, Tasos Anastasiades çizecek. İlk sayı 19 Haziran‘da.