Haziran Ayında Ne Okusak?

The Boys: Dear Becky


Amazon tarafından uyarlanan The Boys’un yaratıcısı Garth Ennis, sanatçılar Darick Robertson ve Russ Braun ile birlikte ilk hikayenin 12 yıl sonrasında geçecek, Hughie’nin bulduğu bir belge sonrası Becky Butcher’a odaklanacak öyküyü kaleme alacak. İlk sayı 3 Haziran’da.


Norse Mythology


American Gods ve Sandman’in yazarı Neil Gaiman, kaleme aldığı ‘İskandinav Mitolojisi’ adlı kitabını grafik roman formuna dönüştürüyor. İlk sayısı 10 Haziran’da yayınlanacak eserde Gaiman, usta sanatçı Mike Mignola, P. Craig Russell ve Jerry Ordway ile birlikte Thor, Odin, Loki gibi mitolojik varlıkların kökeninden Ragnarok’a kadar 9 alemin hikayelerini anlatacak.

David Mack

Wynd


Büyülü güç kullananların ölüm cezasına çarptırıldığı Pipetown‘dan kaçan Wynd, en iyi arkadaşları Oakley, Thorn ve ülkenin prensi Yorick ile maceralara atılacak. İlk sayısı 17 Haziran’da yayınlanacak grafik romanı Will Eisner ödüllü ekip James Tynion IV ve Michael Dialynas keleme alacak.

Michael Dialynas

Dark Nights: Death Metal


Büyük ‘Dark Nights Metal’ hikayesinde evreni yeni bir tema ile tanıştıran Scott Snyder ve Greg Capullo, 17 Haziran’da başlayacak ‘Death Metal’ mini serisinde evrenin çehresini değiştirecek. Son Superman/Batman mini serisinde de karşımıza çıkan Batman Who Laughs’un hüküm sürdüğü bir gerçekliği anlatacak ‘Dark Nights: Death Metal’ serisi 7 sayıdan oluşacak.

Greg Capullo

Barbalien: Red Planet


Jeff Lemire‘in yaratıcısı olduğu Eisner ödüllü Black Hammer evrenini genişletecek Barbalien: Red Planet çizgi romanı gündüzleri gizli polis, geceleri ise Barbalien adıyla kahraman olarak suçla savaşan marslı Mark Markz’ın HIV salgını nedeniyle toplumu saran kaosla başa çıkmaya çalıştığı sırada geçmişinden çıkagelen düşmanından kurtuluş mücadelesini konu edinecek. 24 Haziran’da başlayacak seriyi Tate Brombal yazacak, X-Men çizeri Gabriel Hernandez Walta resmedecek.

Gabriel Hernandez Walta