Green Lantern: Earth One ile Hal Jordan’ın Hikayesi Değişecek!

Earth One hikayeleri DC Comics’in yıllarca süreklilikten ödün vermeyen evrende Batman, Green Arrow, Superman ve Wonder Woman gibi karakterlerin hikayelerini yeniden canlandırır ve kökenlerini modernize ederek, yeni bir hikaye sunar ve karakterin özelliklerini önemli ölçüde olmasa da çehresini değiştirir.


Hikaye, henüz keşfedilmemiş asteroitler bulan bir astronot olan Hal Jordan’ın Green Lantern Corps’un dikkatini çekmesi ile başlıyor. Daha sonra Hal Jordan uzayda takılırken İnsan Avcıları tarafından katledilen bir takım Green Lantern Corps ekibinden gelen yüzüğü buluyor.

Hikayenin yazarlarından Gabriel Hardman hikaye ve Hal Jordan hakkında  açıklamalarda bulundu;


”Green Lantern: Earth One hikayesine ‘Tek dünya tek hikaye’ olarak yaklaştık. Green Lantern Corps’un çekirdek haline geri dönme ve Hal Jordan’ın ‘Gümüş Çağ’ köklerine hala hakim olmakla birlikte modern bir bilim-kurgu hikayesinin objektifi aracılığıyla yorumlama fırsatı bulduk. ‘Yıldızlararası’ hikaye tarzında yapılmış olması, benim rahat olduğum ve çizgi romanlarda keşfetmek istediğim bir yaklaşım.”

Genelde Hal Jordan kendini beğenmiş bir pilot olarak tasvir edilirken, bu hikayede daha çok yeni keşifler yapmaya can atan bir bilim adamı olacak. Bu yüzden yüzüğe yaklaşımı daha farklı olacak.


Hikayenin diğer bir yazarı olan Corinna Bechko’da açıklamalarda bulundu.


”Hal Jordan bilim geçmişine sahip, akıllı bir adam. Bu halkanın yaptığı her şeye bir bilim adamı bakış açısıyla yaklaşacağı anlamına geliyor ancak bunu macera için kullanacak.”

Açıklamalara ve detaylara bakılacak olursa bizi farklı bir Hal Jordan bekliyor. Serinin yazarlığını Corinna Bechko ve Gabriel Hardman üstlenirken serinin çizeri ise Jordan Boyd.


Green Lantern: Earth One Vol. 1

DEjBZkQUQAAmbkm.jpg