Gotik Diyarları Ziyaret Eden 3 The Witcher Çizgi Romanı!

Leh yazar Andrzej Sapkowski tarafından 90’ların başında yaratılan The Witcher, özellikle 20 yıla damga vurmuş fantastik dünyalardan bir tanesi. 6 çok satan romana, 4 oyuna ve Netflix yapımı bir diziye sahip olan eserin Dark Horse Comics ve oyun geliştiricisi CD Projekt Red işbirliğiyle üretilmiş çizgi romanları da mevcut.


The Witcher (2014)

Eisner ödüllü yazar Paul Tobin’in (Bandette, Colder) kaleme aldığı mini-seride Geralt, ‘Camdan Ev’ olarak bilinen malikaneye dadanan ölü bir katilin balıkçı eşinin yardım isteğini -ufak bir bedel şartıyla- geri çevirmez ve bir Witcher olarak birçok tehlikenin bulunduğu mekanı temizlemeye çalışır. 5 sayıdan oluşan serinin çizimlerini yetenekli sanatçı Joe Querio yapıyor.

The Witcher: Fox Children (2015)


Yine Paul Tobin ve Joe Querio ikilisinin yazıp çizdiği hikayede Rivialı Geralt, kaçaklar ve suçlularla dolu bir gemide yolculuk yaptığı sırada çıkan fırtına sonucu bataklık dolu bir adaya düşer ve ‘Tilki Anne’ adlı cadının manipülasyonları ile karşı karşıya kalır.


The Witcher: Curse of Crows (2016)

Bir kurtarma görevi sırasında gotik yaratıkların saldırısına uğrayan Geralt ve Ciri, bu gizemi çözmek için harekete geçer. Kurt adam benzeri yaratıkların nereden geldiğini araştıran ikilinin yolu Novigrad’a düşer ve burada onları sürpriz bir şekilde karşılayan kişi Vengerbergli Yennefer olur. 5 sayıdan oluşan mini-seriyi Paul Tobin yazıyor, çizimler ise Piotr Kowalski’nin ellerinden çıkıyor.