Fantastik Gazete #9: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

Geride bıraktığımız hafta yeni gelişmeleri üstümüze attı. Sıcak içeceklerinizi alın, haftanın gelişmelerine beraber bakalım.


Çizgi roman sektörünün efsane ismi Stan Lee, 95 yaşında hayatını kaybetti. Çizgi roman içeriği üreten, tüketen ve en önemlisi gönül veren insanlar olarak Stan Lee, Jack Kirby, Steve Ditko ve daha nice ismin mirasına eskisinden daha fazla sahip çıkmamız gerek.

Jason Aaron’ın yazarlığını, Russell Dauterman’in çizerliğini yapacağı War of the Realms hikayesinden ilk görsel yayınlandı. Hikaye Nisan 2019’da başlayacak.

Daredevil yeni yıla taze bir başlangıç yapıyor. Şubat’ta başlayacak serinin yazarlığını Chip Zdarsky, çizerliğini Marco Checchetto yapacak.

  1. Geçtiğimiz ay Vision mini serisini iptal eden Marvel Comics, yazar Chuck Wendig’in kovuluşunun ardından ilk 2 sayısı hazır olan Shadow of Vader mini serisini de iptal etti.

  2. Aramızdan ayrılan Stan Lee’nin anısına Marvel Comics, Aralık ile Ocak aylarında yayınlanacak bütün sayıların kapağında efsane isme yer verecek.

  3. Yazar Matthew Rosenberg ile çizer Salvador Larroca, Uncanny X-Men serisinin Şubat’ta yayınlanacak 11. sayısı ile birlikte seriyi devralacak.

  4. Budjette Tan’ın yazarlığını yaptığı Trese adlı çizgi roman serisi, film oluyor. Netflix’te yayınlanacak olan animasyon filminin tarihi henüz açıklanmadı.

  5. Amerika Amazon Prime kullanıcıları, 21 Aralık’ta vizyona girecek olan Aquaman filmini 15 Aralık’ta belirlenen sinema salonlarında izleyebilecek.

  6. Ella Jay Basco, Cassandra Cain rolüyle Birds of Prey kadrosuna dahil oldu. Film 7 Şubat 2020’de vizyona girecek.

  7. Venom, dünya çapında 700 milyon doları geride bıraktı.

Legendary, Dark Horse Comics’in Black Hammer adlı çizgi roman serisinin yayın haklarını satın aldı. Jeff Lemire’ın yazarlığını yaptığı evren televizyon ve sinemaya uyarlanacak.

6 sayılık Female Furies serisi geliyor. Serinin yazarlığını Cecil Castellucci, çizerliğini Adriana Melo yapacak. İlk sayı 6 Şubat’ta yayınlanacak.

ABC, 6. sezonu hazırlanan Agents of SHIELD dizisine 7. sezon onayı verdi. Dizinin 7. sezonu, 6. sezon ile birlikte 2019’un yaz aylarında başlayacak.

DC Comics, Young Justice: Outsiders’ın 4 Ocak 2019’da başlayacağını duyurdu. Dizi DC Universe servisinde yayınlanacak.


Ezra Miller, açıklamalarda bulundu;

”İnsanların Henry Cavill ve Ben Affleck ile ilgili edindiği bilgiler güvenilmez.”
”İçinde bulunduğumuz dünyada hiçbir şey kesin değil ama kesin olan bir şey varsa, o da harika bir The Flash filmi yapıyor oluşumuz. Bu benim en büyük hayallerimden biri ve o yolda. Barry Allen’ı tanıyan herkes, onun biraz geciken birisi olduğunu bilir fakat oraya geldiğinde sorunları çözer. Ona biraz güvenmemiz gerek.”

2019’un Hellboy Günü 23 Mart olarak belirlendi. 12 Nisan’da vizyona girecek film öncesi kutlanacak olan güne özel olarak Hellboy: Seed of Destruction #1 sayısının özel edisyonu satışa sunulacak.


Marvel Comics, 6 tane 5 sayılık X-Man mini serisi duyurdu. Seriler Şubat ve Mart aylarında başlayacak.


6 Şubat: Age of X-Man: The Marvelous X-Men (Lonnie Nadler & Zac Thompson, Marco Failla)


13 Şubat: Age of X-Man: Nextgen (Ed Brisson & Marcus To)


20 Şubat: Age of X-Man: The Amazing Nightcrawler (Seanan McGuire & Juan Frigeri)27 Şubat: Age of X-Man: The X-Tremists (Leah Williams & Georges Jeanty)6 Mart: Age of X-Man: Apocalypse & The X-Tracts (Tim Seeley & Salva Espin)13 Mart: Age of X-Man: Prisoner (Vita Ayala & German Peralta)Hulu, Jeff Lemire’ın yaratıcısı olduğu ve DC Vertigo etiketi ile yayınlanan Sweet Tooth adlı çizgi roman serisinin pilot bölümünü sipariş etti. Dizinin yapımcıları arasında Robert Downey Jr. ve Susan Downey çifti yer alıyor. Dizinin yönetmenliğini Jim Mickle üstlenecek.