Fantastik Gazete #7: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

Çizgi roman sektörünün geride bıraktığı hafta her zaman olduğu gibi yeni gelişmeleri doğurdu. O zaman içeceğinizi alın, şöyle bir gündeme göz atalım.


Obi-Wan Kenobi aktörü Ewan McGregor, Black Mask rolüyle Birds of Prey filminin kadrosuna dahil oldu. Cathy Yan’in yönetmenliğini üstlendiği yapım 7 Şubat 2020’de vizyon girecek.

Dq8HZl5X4AAWonW

Variety’nin haberine göre Falcon & Winter Soldier limitli dizisi geliyor. 6-8 bölümden oluşacak ve Disney’in yayın servisinde yayınlanacak olan dizinin yazarı Malcolm Spellman. Marvel Stüdyoları tarafından geliştirilecek dizinin yapımcısı ise Kevin Feige olacak.

DqzGLtgWkAAn80G

Hugo Pratt’ın kaleminden çıkan ünlü çizgi roman serisi Corto Maltese, film oluyor. Christopher Gans’in yönetmenliğini yapacağı filmin kadrosuna Tom Hughes ile Milla Jovovich dahil oldular. Senaryo William Schneider’ın.

108-18-Corto-Maltese-Traditional-House-Casa-Antica-Boutique-Apartments-Rhodes-Greece
 1. Marvel, Wonder Woman 1984’ün yazarı David Callaham ile ismi henüz açıklanmayan bir proje için anlaştı. Callaham daha önce ilk Ant-Man filminde yer almıştı.

 2. Gotham dizisinin 12 bölümlük son sezonu, 3 Ocak 2019’da başlayacak.

 3. Dark Horse Entertainment CEO’su Mike Richardson, şirketin çizgi roman ve stüdyo kısımlarına ait hisselerin önemli bir kısmının Vanguard Visionary Assets’e satıldığını duyurdu.

 4. Ms. Marvel #37’nin çıkış tarihi 30 Ocak 2019 olarak değiştirildi.

 5. Slash Film’in haberine göre Vision, Disney’in yayın servisinde yayınlanacak Scarlet Witch dizisinde önemli bir rol oynayacak.

 6. Virginia Madsen, Maria Sunderland rolüyle DC Universe dizisi Swamp Thing’in kadrosuna dahil oldu.

 7. Karen Gillan: ”Avengers 4 başlığını bilmiyorum. Bize senaryo bile vermediler. Sadece kendi sahnelerimi biliyorum.”

 8. 13 Reason Why oyuncusu Katherine Langford, Avengers 4 kadrosuna dahil oldu. Rolü açıklanmayan aktristin sahneleri ise tamamlandı.

 9. Warner Bros, gelen yoğun talepler üzerine 30 bin adet basılan Batman: TAS Limitli Edisyon Blu-ray setinin 70 bine çıkarıldığını duyurdu. 30 Ekim’de yayınlanan setin Amazon fiyatı 99 dolar (537 TL). Satın almak için.

 10. Teen Titans: GO ve Spider-Man: Into the Spider-Verse, 91. Akademi Ödülleri’nin ‘En İyi Animasyon’ dalının 25 yapımlık aday adayı listesinde yer aldı.

 11. Frank Grillo: ”Avengers 4’te bir sahnem var ama bu bir geriye dönüş sahnesi. Bunu söyleyebilirim çünkü başka bir Marvel filminde yer almayacağım.”

 12. Anjelika Washington, DC Universe dizisi Stargirl’ün kadrosuna dahil oldu. Rolü açıklanmadı.

 13. Kevin Feige: ”Disney özel dizilerinde anlatacağımız hikayeler, sinemada anlatamayacağımız hikayeler olacak.”

Jumpshot’ın verilerine göre 19 Ekim’de yayınlanan Daredevil’ın 3. sezonu, önceki sezonlara oranla %57 daha az görüntülendi.

Daredevil

Neil Gaiman’ın 1989 yılında yazdığı The Sandman: Preludes & Nocturnes, 8 sayılık 30. yıl özel baskısıyla yeniden satışa sunuldu. Dave McKean’in kapağını çizdiği cilt içerisinde Paul Dini, Patton Oswalt ve Kelly Sue DeConnick gibi isimlerin özel çalışmaları da yer alıyor.

DqR2GGjX4AAp5y2