Fantastik Gazete #5: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

New York Comic Con haftasından herkese selamlar. Senenin en yoğun haftalarından birini geride bıraktık sayılır. Çok uzatmadan gelişmelere geçelim, içeceklerinizi almayı unutmayın!


Chris Evans, Captain America rolüne veda niteliği taşıyan bir açıklama yaptı.


”Resmi olarak Avengers 4’ü bitirdim. Bunu söylemek için zor bir gündü. 8 yılı aşkın bir süre bu karakteri canlandırmak benim için bir onurdu. Kameranın önünde veya arkasında olan herkese ve sizlere anılar için teşekkür ederim! Sonsuza kadar minnettar kalacağım.”

Ocak’ta Friendly Neighborhood Spider-Man serisi geliyor. Serinin yazarlığını Tom Taylor, çizerliğini ise Juann Cabal yapacak.


DoyCtgdUYAANPib

DC Comics, Brian Michael Bendis’in başında olacağı Wonder Comics girişimini açıkladı. Bu girişim altında Young Justice, Dial H for Hero, Wonder Twins ve Naomi adlı seriler gelecek. İlk sayılar 2019’da.


Dor0XWEUUAABALS

Ben Blacker’ın yazarlığını, Mirka Andolfo’nun ise çizerliğini yapacağı Hex Wives serisinden yeni bir kapak yayınlandı. Çizim Jenny Frison’a ait. İlk sayı 31 Ekim’de.


DoqsF5NXoAA1SCg

Walmart ve DC Comics ortaklığı devam ediyor. 100 sayfalık ‘Giant’ isimli sayılara Swamp Thing de eklendi. İçerisinde Brian Azzarello ve Greg Capullo’dan yeni hikayenin de yer alacağı Swamp Thing: Halloween Horror Giant #1 adlı sayısı yarın yayınlanacak.

DosHZ6MXgAMOOH5

DC Universe servisinin yayın takvimi açıklandı. DC Entertainment Şefi Jim Lee, ilerleyen dönemlerde daha fazla çizgi romanın ekleneceğini söyledi.

Doq_5h7XgAEdKn-

Marvel Comics, tek atışlık 80. yıl özel sayılarını duyurdu. Invaders, Crypt of Shadows, Journey Into Unknown Worlds ve War Is Hell hikayelerinin yer alacağı sayılar Ocak’ta yayınlanacak.

DorX2UGX0AEBjI3

Garth Ennis ve Darick Robertson’ın çizgi romanından uyarlanan ve Amazon’da yayınlanacak olan The Boys dizisinden ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Dizi 2019’da yayınlanacak.


30 Ekim’de yayınlanacak ve içerisinde Funko figürleri barındıracak olan Batman TAS: Deluxe Limited Edition paketinin dışında 27 Kasım’da yayınlanacak olan Batman: TAS: Complete Animated Series Blu-Ray paketi de duyuruldu.

Doy3lNBXUAAoer3

14 Aralık’ta vizyona girecek olan Spider-Man: Into the Spider-Verse filminden yeni bir fragman yayınlandı.


Daredevil 3. sezon fragmanı yayınlandı. Korkusuz Adam, 19 Ekim’de dönüyor.


Son Aquaman fragmanı yayınlandı. Film 21 Aralık’ta vizyona girecek.


DC Universe servisinde yayınlanacak olan R-Rated Harley Quinn animasyon dizinde başrol Kaley Cuoco oldu. Diziden ilk klip yayınlandı.


 1. DC Universe, Titans dizisine yeni sezon onayı verdi. İlk sezon 12 Ekim’de başlıyor. Geoff Johns: ”İlk sezon, bizim ekibi Rachel’ın gizemini ortaya serecek bir yolculuğa çıkaracak.”

 2. Fantastic Four #3 sayısının 17 Ekim olan yayın tarihi 14 Kasım’a çekildi.

 3. Young Justice animasyon dizisinin çizgi roman serisi geliyor. Diziden öncesini anlatacak olan serinin yazarlığını Greg Weisman, çizerliğini ise Christopher Jones üstlenecek. Seri 2019’da başlayacak ve DC Universe servisine özel olacak.

 4. Skrull serisi geliyor. Editör ekibi henüz açıklanmayan serinin ilk sayısı Şubat’ta yayınlanacak. Sunum sırasında Secret Invasion: Skrull Kill Krew ve Secret Invasion kapakları gösterildi.

 5. Matt Bomer, Negative Man rolüyle Doom Patrol dizisinin kadrosuna dahil oldu.

 6. Titans dizisinin galası Çarşamba gecesi gerçekleşti ve ilk basın yorumları geldi. Yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

 7. Venom, vizyona girdi. Basın yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.

 8. Rosie Perez, Renee Montoya rolüyle Birds of Prey kadrosuna dahil oldu. Film 7 Şubat 2020’de vizyona girecek.

 9. Judge Dredd karakterinin eş yaratıcısı çizer Carlos Ezquerra, 70 yaşında hayatını kaybetti.

 10. Netflix, DC Universe servisinde yayınlanacak olan Titans dizisinin dünya distribütörü oldu.

 11. Yönetmen Gareth Evans, Deathstroke filminin bir görüşmeden öteye geçemediğini ve uzun zamandır kimseyle görüşmediğini söyledi.

 12. Todd McFarlane, Spawn’ın süper kahraman filminden çok bir gerilim filmi olmasını istediğini ve üçleme planladığını söyledi.

Geoff Johns, kendisine ayrılan panel sırasında açıklamalarda bulundu;

”Shazam bir aile filmi olacak. Fragmanda herhangi bir ton alamadınız elbette ama bu Billy Batson’ın ailesini bulmasıyla ilgili. Shazam’ın büyüsüne daha fazla tanık olacağız. Billy, Sonsuzluk Kayası’nı keşfetmeye başladığında, diğer yerlerin kapılarını bulacak ve Mr. Mind ile Dr. Sivana’yı sunacağız.”
”Robin’in Titans dizinde karakter gelişimine şahit olacağız. Ve elbet, bir gün Nightwing noktasına gideceğiz çünkü herkes bunu görmek istiyor.”
”Stargirl dizisi ile ilgili çok spoiler vermek istemiyorum ama birçok Justice Society karakteri dizide yer alacak. Back to the Future, Karate Kid, Spider-Man: Homecoming gibi yapımlar Stargirl dizisine ilham kaynağı oldu. Aynı zamanda 15 metre boyunda bir Stripe robotu yapıyoruz.”
”James Wan ve ekibinin çektiği şey inanılmazdı. Filmin içerisinde mizah var, çok fazla şeyi kapsıyor ve açıkçası epik. Bence Aquaman, Wonder Woman gibi. Kendi dünyası ile kendisine has bir tonu var.”
”En iyi Joker hikayesini ve en iyi Batman hikayesini anlatmak istedik. Belki bunu yapabiliriz.”
”Bir gün Deathstroke karakterini Titans dizisinde göreceksiniz ancak bu karakterin yeni bir versiyonu olacak.”
Do1ckj0V4AA1ldQ

Yeni Hellboy posteri yayınlandı ve filmin vizyon tarihi 12 Nisan’a çekildi. Panel sırasında fragman gösterildi ve ilk tepkiler olumlu. David Harbour ve Mike Mignola ise panel sırasında açıklamalarda bulundu;

Mike Mignola

“Eşim ile birlikte Stranger Things izliyorduk ve bana ‘David Harbour, Hellboy olmalı’ dedi. Ardından 2 hafta geçti, yapımcıyı aradım ve ‘Ya David Harbour, Hellboy’u oynasaydı?’ dedim.”

David Harbour

“Karaktere yaklaşırken gergindim çünkü Ron Perlman, ikonik ve iyi bir Hellboy’du. Kendime sürekli onu taklit etmeyeceğim diyorum çünkü onun yaptığı şeyi yapmıyorum. Benim Hellboy, kendisini biraz daha genç hissediyor. Hellboy korku elementleri barındıran, 18 yaş üstü bir film olacak. Del Toro’dan çok bir Mike Mignola filmi.
Filmde tek canavar Hellboy değil. Onun dışında birçok canavar ve hepsi makyaj teknikleri sayesinde çok gerçekçi duruyor. Hellboy, Thanos gibi efektten oluşmayacak. ‘Harbour, Marvel’dan nefret ediyor’ geyiklerini başlatmak istemiyorum, Infinity War harika bir film ve çok sevdim ama pratik makyaj tekniklerini son dönemde çok kullanılan görsel efektlere tercih ederim.”
DocVBVBWwAApwHh

Ben Affleck’e yakın bir kaynak, Hollywood Life’a konuştu;


”Ben Affleck, Joaquin Phoenix’in Joker karakterine olan yaklaşımından ilham aldı ve Batman ile işinin henüz bitmediğini düşünüyor. Rolden ayrılma fikri konuşuldu ama o artık rolü kaybedebileceğini görüyor ve karakteri tekrar oynamak istiyor. Özellikle Phoenix’in Joker ile ne yapacağını merak ediyor.”
thumb-1920-682811

The Hashtag Show’un haberine göre Marvel, uzun zamandır The Dark Avengers filmi üzerinde çalışıyor ve senaryo yakın bir süre önce tamamlanmış. Habere göre film Avengers 4’ün ardından gelecek ilk Avengers yapımı olacak.

norman-osborn-and-the-dark-avengers

Gotham’ın 5. ve final sezonu fragmanı yayınlandı. 10 bölümden oluşacak sezonun 2019’un ilk aylarında başlaması bekleniyor. No Man’s Land hikayesini baz alan sezonun final bölümünün 10 yıl sonrasında geçeceği konuşuluyor.


Daredevil paneli gerçekleşti ve Bullseye temalı bir tanıtım yayınlandı. İşte öne çıkan başlıklar;


Jeph Loeb

Daha fazla The Defenders, olasılık aleminin dışında değil.”
”Bu sezon yeni bir koridor sahnesi olacak.”
”Marvel, Bullseye’ın hikayesini keşfetme özgürlüğü verdi. Onun hikayesi her bölüm tuhaflaşıyor. Sezon içerisinde de ismini alacak.”
”Karen ve Foggy olmadan bir Matt Murdock hikayesi anlatamazsınız.”

Vincet D’Onofrio

”Wilson Fisk, kendi hikayesinin kahramanı. O bir kötü adam değil. O bir muhalif (Antagonist)”

Charlie Cox

”Matt, sezonun başlarında çok bitkin bir şekilde hareket ediyor. Bu sezon, Matt’in farklı tarafını ve savunmasızlığını keşfedecek.”

Deborah Ann Woll

”Bu sezon, Karen Page’in köken hikayesini göreceğiz.”
Panel sırasında Vincet D’Onofrio, Daredevil’ı ‘Fisk’in hayatında yer alan bir sivrisinek’ olarak tanımladığı sırada Charlie Cox, ‘Onun hayatında yer almak güzel’ karşılığını  verdi.
Do2GpDLW4AAZKF5

Black Widow serisi geliyor.  Yazarlığını Jen ve Sylvia Soska’nın, çizerliğini ise Flaviano’nun üstleneceği seri 2019’da başlayacak. Hikaye ile ilgili herhangi bir detay henüz paylaşılmadı.

Do7Gnu9UcAAw-J7

Image Comics’in aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanan Deadly Class, 16 Ocak 2019’da başlıyor. Dizinin yayıncısı ise SYFY.

Do64ydkXgAAtK_6