Fantastik Gazete #4: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

Fragmanlar, açıklamalar, ertelemeler ve daha fazlası ile çok yoğun bir haftayı geride bıraktık. Şu Sonbahar günlerinde sıcak içeceklerinizi alın, başlıyoruz!


X-Men: Dark Phoenix’ten ilk fragman yayınlandı ve film 14 Şubat 2019’dan 7 Haziran 2019’a ertelendi. Aynı zamanda filmden yeni görseller de paylaşıldı. Buradan ulaşabilirsiniz.


They’re right to fear her. #DarkPhoenix 2.14.19 pic.twitter.com/YtSSOEbQZq — X-Men Movies (@XMenMovies) September 27, 2018

Mary Elizabeth Winstead; Huntress, Jurnee Smollett-Bell ise Black Canary rolüyle Birds of Prey filminin kadrosuna dahil oldu. Elizabeth Winstead; ”Çok çizgi roman okuyucusu olduğumu söylemem ancak yönetmen Cathy Yan ile bir araya geldiğimde karakter hakkında bilgi edindim ve çok ilgimi çekti.”

6

19 Ekim’de yayınlanacak olan Daredevil’ın 3. sezonundan 2 tanıtım ve yeni görseller yayınlandı. Görsellere buradan ulaşabilirsiniz.


Daniel 9:5 pic.twitter.com/KYGh2HrT0L — Daredevil (@Daredevil) September 26, 2018


1 Kings 14:9 pic.twitter.com/Mjry333sAT — Daredevil (@Daredevil) September 28, 2018

Geçtiğimiz hafta iptal edilen 6 sayılık Vision serisinin yazarı Chelsea Cain; ‘‘Gerçekten çok güzeldi ama olan oldu. Önce sızdırmak istediler, ardından vazgeçtiler ve kimse haberini yapmak veya bunun hakkında konuşmak istemedi. Artık onlar için ölü biriyim, inan bana. Sanırım özgür olmak böyle bir şey.”

DnEsyP8X4AEIusw

IDW çizgi roman serisi October Faction, Netflix’te dizi oluyor. 10 bölümden oluşacak bilim-kurgu draması için herhangi bir tarih açıklanmadı. Dizinin kadrosu ise şöyle;

Yapımcılar: Damian Kindler, James Thorpe, Steve Niles, Thomas Walden ve Eric Birnberg.

Yönetmenler: Director X (Across the Line), Damian Kindler, Megan Follows (Reign, Anne of Green Gables), Mina Shum(Meditation Park) ve David Frazee (Vikings)

DoM3xBEVsAAlFAC

Batman: White Knight’ın devam serisi Batman: Curse of the White Knight duyuruldu. 2019’da yayınlanacak olan seriyi yine Sean Gordon Murphy üstlenecek. Murphy: ”Batman: White Knight ile hedefim Gotham’ı bir çizgi roman şehri olarak değil, gerçek bir şehir olarak yansıtmaktı. Okuyucuyu bir vatandaş haline getirerek Batman hakkında gerçek dünyada sorduğumuz soruları sordurmak istedim.”

DoMt-uwW0AAs-Sk
 1. Yapımcı Simon Kinberg, Gambit filminin romantik komedi temalı olacağını söyledi. Çekimlerin 2019’un başında başlaması bekleniyor. Film 7 Haziran 2019’dan 13 Mart 2020’ye ertelendi.

 2. Hellboy filminin 5 Ocak 2019 olan vizyon tarihi 12 Nisan 2019 olarak değiştirildi.

 3. The Wrap muhabiri Umberto Gonzalez: ”Warner Bros, Matt Reeves’in ilk senaryo taslağını sevdi ve yönetmen şu sıralar revize ile meşgul. Prodüksiyon aşaması 2019’un yaz aylarında başlayabilir. DC Comics rejimi, Batman’i doğru bir şekilde ele almaya kararlı.”

 4. Kingman 3’ün 8 Kasım 2019’da vizyona gireceği açıklandı. Matthew Vaughn, yine yönetmen koltuğunda oturacak. Vaughn aynı zamanda planlanan yeni Kick-Ass filminin aynı evrende yer almasını istiyor.

 5. David Ayer: ”Harley Quinn karakteri büyük ölçüde basitleştirildi. Filmin asıl versiyonu, yayınlanan filmden çok daha farklıydı.”

 6. Bill Sienkiewicz ve Jeff Lemire, 24 Ekim’de #200. sayısı yayınlanacak olan Moon Knight serisinin editöryal kadrosuna dahil oldu.

 7. Jennifer Beals, Lucilia Cable rolüyle DC Universe’de yayınlanacak olan Swamp Thing dizisinin kadrosuna dahil oldu.

 8. Fantastic Four #1, 3. kez baskıya gidiyor. Sayının 3. baskısı 31 Ekim’de yayınlanacak.

 9. Will Smith: ”Deadshot’ı canlandırmaktan büyük keyif alıyorum. Warner Bros ile film hakkında görüşmelerimiz olmuştu, seve seve oynarım.”

 10. Dark Phoenix yönetmeni Simon Kinberg, filmin önceki X-Men yapımlarına göre daha gerçekçi bir havaya sahip olacağını, Multiple Man ve X-Force filmlerinin üzerinde çalıştıklarını söyledi.

 11. The Wrap’ın haberine göre Warner Bros, Black Mask rolü için Ewan McGregor ve Sharlto Copley ile görüşme halinde.

 12. Sean Gunn, Guardians of the Galaxy Vol. 3 için James Gunn’ın yazdığı senaryonun kullanılma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

 13. DC Comics’in Black Label projesi altında çıkardığı ve Bruce Wayne’in penisinin gözüktüğü Batman Damned serisinin ilk sayısının yeniden basılmayacağını açıkladı. Aynı zamanda Batman Damned #2’nin yayın tarihi 5 Aralık’a, #3’ün ise 13 Mart’a çekildi.

 14. ComicBook’un haberine göre Rocksteady, uzun zamandır Justice League: Crisis adlı oyun üzerinde çalışıyor ve 2019’da duyurmak istiyor. Habere göre oyunun kötüsü ise Batman: Arkham Knight DLC paketinde gördüğümüz Starro olabilir. Söylentilere göre Superman oyunu ise şimdilik öncelik taşımıyor.

Episode Dergi’nin 11. sayısında sizler için yeni içerikler hazırladık. Yeni sayı, tüm Türkiye’de raflarda! Sipariş için: http://bit.ly/2N4gFPG

Dn4fGOeXcAAmY1j