Fantastik Gazete #34: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

The Batman Setinden Yeni Görüntüler Geldi


Yönetmen koltuğunda Matt Reeves’in oturduğu, Robert Pattinson’lı The Batman filminin çekimleri Liverpool, İngiltere’de devam ediyor. Servis edilen yeni kamera arkası görüntüleriyle birlikte Robert Pattinson (Bruce Wayne), Zoe Kravitz (Catwoman), Colin Farrell (Penguin) gibi oyuncuları aynı karede görebiliyoruz.Green Lantern Dizisinde Bulunacak Karakterler Belli Oldu


Önümüzdeki yıllarda HBO Max üzerinden yayınlanacak Green Lantern dizisi hakkında detaylar gelmeye başladı.


Warner Bros.’un “televizyonda yapılan en büyük DC işi” iddiasıyla duyurduğu yapımda, Green Lantern Corps üyelerinden Guy Gardner, Jessica Cruz, Simon Baz ve Alan Scott’ın yer alacağı belirtildi. Dizinin yapımcılığını daha önce Arrow ve The Flash gibi işlerin de yapımcılığını yapan Greg Berlanti üstlenmiş durumda. Senaryoyu Seth Grahame-Smith ile Marc Guggenheim kaleme alacak.


Çekimlerin 2021’in ilk çeyreğinde başlaması bekleniyor.


Michael B. Jordan, Static Shock Filminin Yapımcısı Oldu


Michael B. Jordan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Milestone Comics karakteri Static Shock'un film uyarlamasının yapımcılığını üstlendiğini duyurdu.


Milestone Comics, 1993 yılında azınlıkların Amerikan çizgi romanlarında yetersiz temsil edildiğini düşünen Afrikalı-Amerikalı sanatçı ve yazarlar tarafından DC Comics çatısı altında kurulmuştu.


"Siyah süper kahramanlar etrafında dönen yeni bir evren inşa etmenin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Toplumumuz bunu hak ediyor."
- Michael B. Jordan

Oscar Ödüllü John Ridley, Wolverine Yazacak


12 Yıllık Esaret filmi ile Akademi Ödülü kazanan John Ridley, son dönemde DC Comics’deki Batman serisiyle çizgi roman yazarlığına adım atmıştı. Ridley, şimdi de Wolverine: Black, White and Blood #3 ile birlikte Marvel Comics’te yer alacak. Sayı Jorge Fornés tarafından resmedilecek.Marvel, Thunderbolts’u Geri Döndürüyor


Marvel, Thunderbolts takımını Matthew Rosenberg’in yazdığı, Juan Ferreyra’nın çizdiği 3 sayılık mini seri ile birlikte geri getiriyor. Venom merkezli King in Black hikayesi ile bağlantılı olacak seri, Ocak ayında raflardaki yerini alacak.Marvel’ın King in Black Hikayesi Genişlemeye Devam Ediyor


Marvel Comics’in Ocak ayı tanıtımlarını yayınlanmasıyla birlikte Venom merkezli yeni King in Black hikayesi ile bağlantılı seriler de belli oldu.


Yeni duyurulan King in Black: Thunderbolts, King in Black: Black Knight, King in Black: Gwenom vs. Carnage ve King in Black: Planet of the Symbiotes gibi mini serilerin yanı sıra, halihazırda devam eden Daredevil, Guardians of the Galaxy, Deadpool, Sword ve Savage Avengers da Ocak ayı itibariyle King in Black hikayesine bağlanacak.


Foundlings Duyuruldu


Tecrübeli yazar John Stanisci ve çizer Emma Kubert, bağımsız olarak geliştirdikleri Foundlings adlı yeni serilerini duyurdu.


Temas ettiği vücudu 24 saat içinde öldüren bir virüsün yayıldığı Amerika’da bir grup bağışıklı çocuğun insanlığı kurtarmaya çalışmasını konu alan eser, özellikle aileleri tarafından terk edilmiş ve toplumdan dışlanmış çocuklara dikkat çekmek istiyor. Seriye Kickstarter üzerinden destekte bulunabilir ve ön sipariş verebilirsiniz.Kaynak: Screen Rant, Deadline, Buzzfeed, Gamesradar & Hollywood Reporter