Fantastik Gazete #33: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

Benedict Cumberbatch, Spider-Man 3’de Yer Alacak


Hollywood Reporter’ın haberine göre Benedict Cumberbatch, 17 Aralık 2021 tarihinde vizyona girmesi beklenen Tom Holland’lı 3. Spider-Man filminde Doctor Strange karakteriyle yeniden kamera karşısına geçecek.


Daha önce Tony Stark'ın üstlendiği akıl hocalığı rolünü, bu kez Doctor Strange'in üstleneceği de söylentiler arasında. Jon Watts'ın bir kez daha yönetmen koltuğunda oturacağı filmin çekimleri önümüzdeki hafta New York'ta başlayacak.


The Batman ve The Flash Ertelendi


Warner Bros., Covid-19 pandemisi nedeniyle çekimleri aksayan The Batman, The Flash, Shazam 2 ve Black Adam gibi filmlerin vizyon takviminde değişikliğe gitti.


Yeni takvim şu şekilde: The Batman (4 Mart 2022), The Flash (4 Kasım 2022), Shazam! 2 (2 Haziran 2023) & Black Adam: Belirsiz.


Titan Comics'ten Marvel's Spider-Man: Miles Morales Romanı Geliyor


Titan Comics, 12 Kasım’da PlayStation 5'e özel çıkış yapacak "Marvel's Spider-Man: Miles Morales" oyununun öncesini konu alacak yeni bir roman duyurdu.


Brittney Morris'in yazarlığını üstlendiği 'Wings of Fury' adlı kitap 10 Kasım’da raflardaki yerini alacak. Titan Comics ek olarak, oyunun geliştirme sürecini içeren ve konsept tasarımların yer aldığı sanat kitabını da oyunun çıkışından sonra yayınlayacak.Ryan Ottley Amazing Spider-Man Çizerliğinden Ayrılıyor


Ryan Ottley, 2018 yılında yazar Nick Spencer ile yola çıktıkları Amazing Spider-Man serüveninden ayrıldığını duyurdu. Son 2 yılda eserin 20 sayısını resmeden Ottley, 49. sayı ile birlikte okuyucusuna veda etti. Ottley, açıklamasında tüm ekip arkadaşlarına teşekkür ederken Marvel ile yeni bir proje üzerinde çalıştığını da ekledi.


Resident Evil: Infinite Darkness Mangası Duyuruldu


Tokyopop, 2021 yılında Netflix üzerinden yayınlanacak Resident Evil: Infinite Darkness animasyon dizisine bağlanan bir Resident Evil mangasını duyurdu.


Resident Evil oyunlarından tanıdığımız Leon S. Kennedy ile Claire Redfield karakterlerinin yer alacağı manga, oyun serisinin 25. yıl dönümünde çıkış yapacak. Manganın yaratıcı kadrosu henüz bir açıklanmadı.


The Eternals Serisi Ertelendi


11 Kasım'da çıkış yapması beklenen, yaratıcı kadrosunda yazar Kieron Gillen ve çizer Esad Ribic gibi usta isimlerin yer aldığı yeni Eternals serisinin ilk sayısı 6 Ocak 2021'e ertelendi.


Harbinger Yeniden Doğuyor


Valiant'ın amiral gemilerinden olan Harbinger, 2021 yazında çıkış yapacak yeni serisiyle birlikte taze bir başlangıç yapacak. Collin Kelly ve Jackson Lanzing tarafından kaleme alınacak serinin çizerliğini Robbi Rodriguez üstlenecek.


"Politikasından pişmanlık duymayan, karakter kadrosunda çeşitli ve dramasında samimi. Collin ve ben karakter yapısökümünü ve sosyal analizini dengeleyen hikayeler anlatmayı çok seviyoruz ve çizgi romanlarda biraz yapısöküme ve sosyal farkındalığa Peter'dan daha çok ihtiyaç duyan kimse yok."
- Jackson Lanzing

Captain Marvel, TikTok konulu Hikayesi ile Geri Dönüyor


IDW'nin Marvel işbirliği ile genç okuyucular için hazırladığı Marvel Action: Captain Marvel serisi geri dönüyor. Sam Maggs'in yazıp Isabal Escalante ve Sweeney Boo'nun resmedeceği hikaye, Ghost Spider'ın (Gwen Stacy) ClickClock adlı bir uygulamayı Captain Marvel'a tanıtmasıyla birlikte gelişecek olayları konu alacak.


Kaynak: Hollywood Reporter, Gamesradar, Screen Rant