Fantastik Gazete #32: Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri

Jamie Foxx, Electro Rolü ile Geri Dönüyor


2014 yılında vizyona giren Amazing Spider-Man 2 filminde Electro’yu canlandıran Jamie Foxx, rolüne geri dönebilir. Hollywood Reporter’ın haberine göre Foxx, 17 Aralık 2021 tarihinde vizyona girmesi planlanan Tom Holland’lı 3. Spider-Man filminde Electro karakterini yeniden canlandırmak için Marvel Stüdyoları ve Sony ile görüşme halinde.


Ms. Marvel Dizisi Başrolünü Buldu


Disney Plus’ta yayınlanacak bir diğer Marvel Sinematik Evreni dizisi Ms.Marvel’da Kamala Khan'ı Iman Vellani canlandıracak. Senaryosunu Bisha K. Ali’nin yazacağı dizinin bölümleri Meera Menon, Sharmeen Obaid-Chinoy ve Adil El Arbi ile Bilall Fallah ikilisi tarafından yönetilecek.


Keanu Reeves’in BRZRKR Çizgi Romanı Ertelendi


Yazar kadrosunda yıldız oyuncu Keanu Reeves ve Matt Kindt’ın bulunduğu, BOOM! Stüdyoları etiketi altında çıkışını yapacak ‘BRZRKR’ isimli 12 sayılık çizgi roman serisinin çıkış tarihi 4 ay ertelendi.


Ertelemenin sebebi olarak serinin çizer değişikliği gösterildi. Geçtiğimiz haftalarda Alessandro Vitti’den boşalan koltuğu Ron Garney devralmıştı. Serinin ilk sayısı 17 Şubat 2021’de çıkış yapacak.


Wonder Woman Earth One Cilt 3’ün Çıkış Tarihi Belli Oldu


DC Comics, Wonder Woman Earth One Cilt 3’ün çıkış tarihini duyurdu. Grant Morrison’ın yazdığı, Yanick Paquette’nin çizdiği grafik roman 9 Mart 2021 tarihinde raflardaki yerini alacak. Bu cilt ile birlikte seri final yapacak.


Wonder Woman: Earth One Cilt 3

Batman Unburied Podcast’i Geliyor


Spotify, Warner Bros., ve DC Comics işbirliğindeki ilk podcast serisi geliyor. Batman Unburied isimli seri, Christopher Nolan’ın The Dark Knight üçlemesinin yazarlarından David S. Goyer tarafından hazırlanacak.


“Bir süredir öyküsel podcast hayranıyım ve doğru hikayeyi arıyordum. Batman'e dönmek mükemmel bir fırsat gibi görünüyor. Kara Şövalye'nin haydutlar galerisinin kabus gibi üyelerini çözümlemek için sesin eşsiz avantajlarını kullanacağız.''
- David S. Goyer

Batman Unburied

U.S. Agent'ın Yeni Çizeri Georges Jeanty Oldu


Usta yazar Christopher Priest’ın kaleme alacağı U.S. Agent mini serisinin çizer koltuğunda değişikliğe gidildi. Stefano Landini’den boşalan koltuğu eski Buffy: The Vampire Slayer çizeri Georges Jeanty devralacak. 5 sayılık mini serinin ilk sayısı 4 Kasım’da çıkış yapacak.


Batman/Catwoman Sonrası Phantasm’ı Daha Fazla Göreceğiz


İlk olarak 1993 yılında, Batman: Mask of the Phantasm filminde karşımıza çıkan Phantasm, 1 Aralık'da başlayacak 12 sayılık Batman/Catwoman mini serisi ile geri dönüyor. Serinin yazarı Tom King'in yaptığı açıklamaya göre Phantasm karakteri ile daha sık karşılaşacağız.


"Bundan sonra birçok Phantasm hikayesi gelecek, bu yüzden çıtayı yüksek tutmak istiyoruz. Özetle, üzerimde çok fazla baskı hissediyorum."
- Tom King

Kaynak: DC Comics, Deadline, Gamesradar, Hollywood Reporter & Spotify